0
Sreda 03.11.2010.
22:56

LŠ: Dva gola Ivanovića, rekord Marseja

Na mečevima 4. kola Lige šampiona odigranim u sredu Čelsi je pobedio moskovski spartak sa 4:1 uz dva gola Baneta Ivanovića, Marsej odvalio Žilinu u gostima sa rekordnih 0:7, Pipo Inzagi sa dva gola postao najbolji strelac LŠ, ali je Milan odigrao samo 2:2 protiv Reala, Okser bolji od Ajaksa 2:1, Bajer ubedljiv 0:4, Roma trijumfovala u Bazelu 2:3.

Tri gola u jednoj nedelji - Branislav Ivanović

Srpski reprezentativac i defanzivac Čelsija Branislav Ivanović postigao je čak dva gola protiv moskovskog Spartaka u pobedi svog tima u Londonu rezultatom 4:1 (0:0) u okviru Grupe F Lige šampiona.

Bane Ivanović je bio strelac u 66. i 93. minutu, a prethodno je domaće u vođstvo doveo Nikolas Anjelka u 45. Strelac za "plavce" sa penala bio je Didije Drogba u 62. minutu, dok je počasni gol za goste dao Bahenov u 86. minutu.

Olimpik iz Marselja je na gostovanju Žilini zabeležio najubedljiviju pobedu u gostima otkada se elitno evropsko takmičenje igra u aktuelnom formatu! Tim Didijea Dešampa slavio je čak sa 7:0 (4:0). "Het-trik" postigao je Žinjak, dva puta je strelac bio Lućo Gonzales, a po jedan gol dali su Hajnce i Remi.

Čelsi je sa maksimalnim učinkom obezbedio plasman u osminu finala, a veliku borbu za drugo mesto vodicć Marsej i Spartak koji imaju po dve pobede, dok je Žilina bez poena i gol razlikom 1:15!

Fudbaleri Šahtjora savladali su Arsenal u Donjecku rezultatom 2:1 (2:1).

Za ekipu Arsena Vengera nije igrao povređeni kapiten Cesk Fabregas, što se i te kako osetilo u igri londonskog kluba. Bez obzira što su gosti poveli već u 10. minutu golom Tea Volkota, već u 28. bilo 1:1, i to autogolom koji je postigao mladi Istmond. Bivši napadač Arsenala, Brazilac sa hrvatskim pasošem, Eduardo, doneo je domaćinu prednost u 45. minutu i tako drugi put za redom matirao svoj bivši klub, pošto je bio strelac i u Londonu.

Šahtjor se sada izjednačio na tabeli sa Arsenalom sa devet bodova, dok je Braga pobedom nad Partizanom u Beogradu (1:0) obezbedila treće mesto, ali šanse za nastavak takmičenja u LŠ.

Napadač fudbalskog kluba Milan Filipo Inzagi postigao je večeras na "San Siru" oba gola za svoj tim u meču protiv Reala iz Madrida, koji je završen rezulatom 2:2.

Real je imao vođstvo posle prvih 45 minuta, kada je u završnici poluvremena španski klub u vođstvo doveo Gonzalo Iguain. U 60. minutu trener Milana Maks Alegri, umesto indisponiranog Ronaldinja, uvodi veterana Filipa Inzagija, koji je posle samo osam minuta, uspeo, kao nebrojeno puta u karijeri, da se nađe "na pravom mestu" posle udarca Ibrahimovića i savlada Kasiljesa.

Deset minuta kasnije 37-godišnji Inzagi u potpunosti preokreće reuzultat i tako sa 70. golova postaje najbolji strelac LŠ (pretekao Raula). Međutim, potpuno slavlje inzagija i Milana, pokvario je rezervista Pedro Leon, koji je doneo izjednačenje Realu u poslednjim sekundama meča.

U senci okršaja velikana u Milanu, odigran je meč u Okseru, gde je domaći tim zabeležio prvu pobedu, u duelu protiv Ajaksa 2:1 (1:0). Okser je ovom pobedom ostao u trci za drugo mesto sa tri boda, jednim manje od Ajaksa i dva od Milana. Prvi je Real sa 10 bodova i praktično već u osmini finala.

U grupi E Bajern je kao gost deklasirao rumunski Kluž sa 0:4, a het-trik je postigao Gomeš, dok je jedan pogodak dao Miler. U drugom meču ove grupe Roma se revanširala Bazelu za poraz u Rimu, pošto je "vučica" večeras slavila sa 2:3.

U utorak su odigrani mečevi 4. kola po grupama A, B, C i D.