0
Sreda 30.09.2015.
20:32 >> 23:04h

LŠ: Ronaldo rekorder, preokreti Junajteda i Sitija, muk na "Kalderonu" (SVI GOLOVI)

Navijači Mančester Junajteda napokon su dočekali Ligu šampiona u svom dvorištu i - pobedu. Posle godinu dana odsustva iz evbropskog krema i neočekivanog kiksa protiv PSV-a u prvom kolu, "crveni đavoli" su na "Old Trafordu" savladali Volfsburg 2:1 (1:1).

Reuters
Čovek odluke: Huan Mata

I to teže nego što se očekivalo, jer su gosti poveli već u 4. minutu preko Kaligijurija, koji je nasamario odbranu Juanjteda. Pre svega Antonija Valensiju. Ipak, Junajted je u svojim redovima imao raspoloženog Huana Matu. Gol i nestvarna asistencija za preokret. Domaći su do izjednačenja stigli u 33. minutu. Kaligijuri je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a Mata je pogodio sa bele tačke. Bio je to prvi gol Španca u LŠ još od 2012. godine kada je nosio dres Čelsija. Gol vredan prvih bodova za Junajted viđen je u 53. minutu kada je Mata petom uposlio Smolinga, a ovaj u maniru vrsnog napadača postigao gol.

Srbi u Ligi šampiona

Ljubomir Fejsa ušao je u igru u 73. minutu u pobedi Benfike u Madridu, dok je Zoran Tošić odigrao 67 minuta za CSKA i zabeležio asistenciju. Nikola Đurđić odigrao je za Malme 81 minut protiv Reala, a Vladimir Rodić 67. Aleksandar Kolarov odigrao je čitav meč u pobedi Mančester Sitija u Menhengladbahu.

Prava drama viđena je u drugom meču grupe B u kojem je CSKA savladao PSV rezultatom 3:2, ali se opasno kockao. Vodili su "armejci" sa 3:0 i imali penal, ali su za osam minuta nastavka došli u situaciju da se brane. Junak koji je mogao da postane tragičar bio je Sejdu Dumbija. Dvostruki strelac, ali i čovek koji je promašio penal u 44. minutu. Prvi gol delo je Ahmeda Muse, a kreator dva vodeća gola CSKA bio je Zoran Tošić. Srećom po njih, neće sanjati Lestijena tokom noći. Fudbaler PSV-a je tresao mrežu Moskovljana u 60. i 68. minutu.

U grupi A nije bilo većih iznenađenja. PSŽ je lako slavio u Ukrajini sa 3:0. Orije i David Luiz su odradili sve za 22 minuta, a konačan rezultat postavio je Ibrahimović u 90. minutu.

Ipak, lovorike idu na račun Kristijana Ronalda. Portugalac je bio strelac u pobedi Reala nad Malmeom (1:0) čime je postigao svoj 500. i 501. gol u karijeri. Takođe, prestigao je Raulov rekord po broju golova u LŠ - 67. Asistent mi je bio Isko kod prvog, a Vaskez kod drugog gola. Vredi pomenuti da su Madriđani igrali sa igračem više od 82. minutu. Jotun je isključen.

Grupa A:
Malme - Real Madrid 0:2 (Ronaldo 29, 90)
Šahtjor - PSŽ 0:3 (Orije 7, Luiz 23, Ibrahimović 90)
Redosled: Real Madrid i PSŽ po 6, Malme i Šahtjor bez bodova.

Grupa B:
CSKA - PSV 3:2 (Musa 8, Dumbija 21, 36 - Lestijen 60, 68)
Mančester Junajted - Volfsburg 2:1 (Mata 34 (pen), Smoling 53 - Kaligijuri 4)
Redosled: PSv, Mančester Junajted, CSKA i Volfsburg po 3 bodova.

Grupa C:
Astana - Galatasaraj 2:2
Atletiko Madrid - Benfika 1:2 (Korea 23 - Gaitan 37, Guede 51)
Redosled: Benfika 6 bodova, Atletiko Madrid 3, Galatasaraj i Astana po 1.

Grupa D:
M'gladbah - Mančester Siti 1:2 (Štindl 54 - Otamendi 65, Aguero 90 (pen))
Juventus - Sevilja 2:0 (Morata 41, Zaza 87)
Redosled: Juventus 6 bodova, Sevilja i Mančester Siti po 3, Menhengladbah bez bodova.

POGLEDAJTE SVE GOLOVE!

90+2. minut - Završeno je svih sedam mečeva.

90. minut - Real je potvrdio pobedu u Malmeu preko Kristijana Ronalda.

90. minut - Mančester Siti je preokrenuo. Serhio Aguero je bio precizan sa "kreča".

90. minut - Tačku na trijumf PSŽ-a protiv Šahtjora stavio je Zlatan Ibrahimović.

87. minut - Juventus je poveo 2:0, pogodio je Simone Zaza.

80. minut - Drugi žuti i za Santijaga Arijasa. PSV u nastavku sa igračem manje.

78. minut - Malme protiv Reala ostaje sa igračem manje. Jošimatar Jotun je zaradio drugi žuti karton i automatski je završio meč.

68. minut - PSV je smanjio na 3:2. Pogodio je ponovo Lestijen. Sada samo gol zaostatka.

65. minut - Mančester Siti je izjednačio u Menhengladbahu. Strelac Nikolas Otamendi.

60. minut - Maksim Lestijen je smanjio na 3:1 u Moskvi. Najzad malo radosti za PSV.

54. minut - Borusija iz Menhengladbaha je došla u prednost protiv Sitija. Mrežu je zatresao Lars Štindl.

53. minut - Preokrenuo je i Junajted. Kris Smoling je doveo Mančester u vođstvo.

51. minut - Benfika je preokrenula. Gonkalo Guede je pogodio za 2:1 u Madridu.

46. minut - Počelo je preostalih 45 minuta.
45. minut - Na svih sedam mečeva je poluvreme.

44. minut - Penal za CSKA u Moskvi. Arijas je zaradio žuti karton, ali Dumbija nije došao do het trika. Šutirao je iznad prečke.

41. minut - Gol u Torinu. Alvaro Morata je strelac za Juventus protiv Sevilje.

37. minut - Nikolas Gaitan umirio je pogotkom navijače Atletika iz Madrida. Sada je 1:1.

36. minut - "Armejci" se igraju sa timom iz Ajndhovena. Sejdu Dumbija je postigao drugi gol na meču, ovaj put sa bele tačke.

34. minut - Junajted je izjednačio na 1:1. Pogodio je Huan Mata sa "kreča", pošto je strelac gola za "vukove" Kaligijuri igrao rukom u šesnaestercu.

29. minut - Real Madrid je poveo 1:0 u Malmeu, mrežu je zatresao Kristijano Ronaldo.

23. minut - Anhel Korea trese mrežu Benfike. 1:0 za Atletiko u Madridu.

23. minut - PSŽ je došao do dva gola prednosti. Pogodio je David Luiz.

21. minut - Sejdu Dumbija udvostručio je prednost CSKA nad PSV.

20. minut - Menhengladbah je propustio jedanaesterac. Otamendi je skrivio penal, a Rafael nije uspeo da ga materijalizuje.

8. minut - CSKA je u Moskvi poveo 1:0 protiv PSV-a pogotkom Ahmeda Muse. Asistent Zoran Tošić.

7. minut - PSŽ je došao u vođstvo protv Šahtjora u gostima. Strelac je Serž Orije.

4. minut - Šok u Mančesteru. Volfsburg je golom Danijela Kaligijurija poveo protiv Junajteda 1:0.

1. minut - Sedam utakmica večerašnjeg programa je počelo.