0
Utorak 08.12.2015.
20:19 >> 23:17h

LŠ: Drame i preokreti, Junajted ispao, Real brojao do 8 (SVI GOLOVI)

Mančester Junajted je eliminisan iz Lige šampiona posle dramatičnog poslednjeg, šestog kola elitnog takmičenja u grupama A, B, C i D.

Nastavio po starom: Kristijano Ronaldo

"Crveni đavoli" su poraženi 3:2 posle preokreta u Volfsburgu, pa će sezonu da nastave u Ligi Evrope, jer je i PSV savladao CSKA 2:1 pošto je uspeo da nadoknadi gol minusa.

U grupi A Real Madrid je izjednačio rekord takmičenja sa 8:0 protiv Malmea, uz četiri gola Kristijana Ronalda i tri Karima Benzeme, dok je PSŽ savladao Šahtjor 2:0 u režiji Zlatana Ibrahimovića. Po gol i asistencija Šveđanina.

U grupi C Atletiko je slavio 2:1 protiv Benfike u Lisabonu u borbi za prvo mesto, dok je Galatasaraj sprečio katastrofu posle vođstva Astane i sa 1:1 izborio Ligu Evrope.

U grupi D, Mančester Siti je posle dva preokreta savladao Menhengladbah 4:2, te poslao u LE branioca titule u ovom takmičenju Sevilju, koja je u međuvremenu savladala Juventus 1:0 golom bivšeg igrača "stare dame" Fernanda Ljorentea.

Srbi u LŠ

Na terenu su u utorak bila i šestorica Srba. Ljubomir Fejsa je igrao u prvoj postavi Benfike, golman Nenad Erić i mladi reprezentativac Nemanja Maksimović su zamalo šokirali Istanbul sa Astanom, a Aleksandar Kolarov je standardno pokrivao levu stranu odbrane Sitija.
Zoran Tošić je iznudio penal za vođstvo CSKA, ali nije uspeo da spasi sadašnji kao ni bivši tim Junajted, dok je Nikola Đurđić doživeo katastrofu sa Malmeom protiv Reala na "Santjago Bernabeuu".

A grupa:
PSŽ - Šahtjor 2:0 (Lukas 57, Ibrahimović 86)
Real Madrid - Malme 8:0 (Benzema 12, 24, 74, Ronaldo 39, 47, 50, 59, Kovačić 70)
Tabela: Real Madrid 16, PSŽ 13, Šahtjor 3, Malme 3.

B grupa:
Volfsburg - Mančester Junajted 3:2 (Naldo 14, 84, Vieirinja 29 - Marsijal 11, Gilavogui 82 ag)
PSV - CSKA Moskva 2:1 (De Jong 78, Proper 85 - Džagojev 75 pen)
Tabela: Volfsburg 12, PSV 10, Mančester Junajted 8, CSKA 4.

C grupa:
Galatasaraj - Astana 1:1 (Inan 63 - Tvumasi 62)
Benfika - Atletiko Madrid 1:2 (Mitroglu 75 - Saul 33, Vijeto 55)
Tabela: Atletiko Madrid 13, Benfika 10, Galatasaraj 5, Astana 4.

D grupa:
Mančester Siti - Menhengladbah 4:2 (Silva 16, Sterling 80, 81, Boni 85 - Korb 19, Rafael 43)
Sevilja - Juventus 1:0 (Ljorente 65)
Tabela: Mančester Siti 12, Juventus 11, Sevilja 6, Menhengladbah 5.

GOLOVE SA SVIH MEČEVA POGLEDAJTE OVDE:

90. minut - Kraj svih mečeva.

86. minut - Zlatan Ibrahimović stavlja tačku na meč Parižana sa Šahtjorom - 2:0.

85. minut - PSV je preokrenuo. Dejvi Proper je prevario Akinfejeva - 2:1.

85. minut - Serija Sitija. Sada je 4:2, pogodio je Vilfred Boni.

84. minut - Ipak ne. Naldo postiže još jedan gol. Opet Volfsburg vodi, sada je 3:2.

82. minut - Mančester Junajted je izjednačio. Autogol Džusea Gilavoguija. Smeši se "đavolima" prolaz.

81. minut - Opet Sterling. Siti je preokrenuo rezultat.

80. minut - Mančester Siti se vraća - 2:2. Rahim Sterling je pogodio.

78. minut - Samo četiri minuta trajalo je slavlje Moskovljana. Luk De Jong je izjednačio.

75. minut - CSKA je došao do vođstva u Ajndhovenu. Alan Džagojev je pogodio sa bele tačke.

75. minut - Benfika smanjuje na 2:1, strelac Konstantinos Mitroglu.

74. minut - Madriđani broje do osam. Karim Benzema je takođe stigao do het trika.

70. minut - Sedmica Reala. Mateo Kovačić je postigao gol. Malme deklasiran.

65. minut - Sevilja vodi. Bivši igrač Juventusa Fernando Ljorente koban po bivši klub. Udarac glavom završio je iza leđa Bufona.

64. minut - Odmah izjednačenje. Selčuk Inan trese mrežu Astane posle odbitka.

63. minut - Šok u Istanbulu. Patrik Tvumasi je doveo Astanu u vođstvo.

59. minut - Ronaldo ne prestaje. Njegov četvrti pogodak protiv Malmea, šesti Realov.

57. minut - PSŽ vodi 1:0 protiv Šahtjora. Lukas je strelac na asistenciju Zlatana Ibrahimovića.

55. minut - Benfika sada ima dva gola minusa. Lusijano Vijeto je pogodio za Atletiko.

50. minut - Het trik Portugalca. Kristijano Ronaldo nemilosrdan prema Malmeu - 5:0.

47. minut - Još jedan gol Kristijana Ronalda. Real vodi 4:0 protiv Šveđana.

46. minut - Još 45 minuta do kraja raspleta.
45. minut - Kraj prvog dela igre na svim utakmicama.
45. minut - Stigao je Junajted do izjednačenja, ali je Milorad Mažić odlučio drugačije. Sa pravom, jer je Huan Mata bio u ofsajdu. Nije ni dirao loptu, ali je zasmetao golmanu Volfsburga.

43. minut - Preokret i u Mančesteru. Siti gubi od Menhengladbaha 2:1, "krivac" Rafael.

39. minut - Upisao se u strelce i Kristijano Ronaldo. Malmeu preti rezultatska katastrofa. Sada je 3:0.

33. minut - Atletiko Madrid je poveo u Lisabonu. Saul Nigez je zatresao mrežu Benfike.

29. minut - Preokret u Volfsburgu. Vieirinja donosi prednost "vukovima". Junajted pred ispadanjem.

24. minut - Madriđani su udvostručili prednost protiv Malmea. Ponovo pogađa Benzema.

19. minut - Odmah uzvraća Menhengladbah preko Julijana Korba. Vraćaju se Nemci u igru.

16. minut - Mančester Siti na krilima Davida Silve dolazi di prednosti protiv Menhengladbaha.

14. minut - Volfsburg ima odgovor. Naldo je matirao De Heu. Nerešeno u Nemačkoj.

12. minut - Karim Benzema je načeo Malme. Real je poveo.

10. minut - Mančester Junajted je poveo 1:0, strelac Entoni Marsijal.

3. minut - Volfsburg je imao zicer, a Mančester Junajted sreće. Andre Širle je bio sam pred Davidom De Heom, ali je sa nekih 12 metara prebacio gol.
1. minut - Počelo je svih osam mečeva večerašnjeg programa.