2
Sreda 25.06.2014.
22:00 >> 23:52h

Šaćiri odveo Švajcarce u osminu finala

Nije bilo iznenađenja u grupi E. Francuzima se u osmini finala pridružila i Švajcarska. “Sajdžije” su zahvaljujući het-triku Džerdana Šaćirija pobedile Honduras 3:0, dok su “trikolori” u laganom ritmu odigrali bez golova sa Ekvadorom. Francuska će igrati protiv Nigerije u osmini finala, dok Švajcarci idu na moćne Argentince.

Karim Benzema pored dvojice Ekvadoraca i golmana Domingeza

Francuzi se nisu mnogo oznojili. Igrali su tako da otaljaju posao, dok Ekvadorci nisu imali snage ni kvaliteta da ostvare trijumf sa kojim bi izborili plasman u osminu finala. Južnoamerička selekcija je skoro celo poluvreme igrala sa desetoricom, jer je zbog oštrog starta nad Dinjom u 50. minutu isključen Antonio Valensija.

90+4. minut - Kraj utakmice. Bez golova na Marakani.
90+2. minut - Ni Olivije Žiru nije uspeo da savlada Domingeza.
88. minut - Remi ima šansu za "trikolore", ali je Doimingez još jednom sjajno intervenisao.
85. minut - Dupli pas su razmenili Žiru i Benzema, ali Benzema pogađa golmana Domingeza.
83. minut - Novi napad Ekvadoraca, ali Loris ne da Ekvadoru da povede.
81. minut - Arojo je imao šansu za Ekvador, ali očajan šut Ekvadorca.
79. minut - Solo prodor Benzeme, ali slab udaraca najboljeg strelca Francuske.
74.minut - Velika šansa za Pola Pogbu, ali je neprecizan mladi Francuz.
69. minut - Arojo šutira sa 40 metara, ali nema opasnosti po Lorisa.
63. minut - Sisoko je oprobao šut sa 25 metara, ali lopta je završila daleko iznad gola.
57. minut - Ekvador preti i sa desetoricom, ali je ponovo Montero bio loš u završnici.
54. minut - Montero je imao priliku za Ekvador, ali nema gola.
50. minut - Povrđen je Dinj posle oštrog starta Antonija Valensije. Crveni karton je dobio Antonio Valensija. Osmi crveni karton na šampionatu.
47. minut - Bakari Sanja pogađa stativu, najbolja šansa za "trikolore".
46. minut - Počelo je drugo poluvreme.
45+2. minut - Kraj prvog poluvremena.
44. minut - Karim Benzema je šutiroa sa 20 metara, ali je Domingez lako odbranio.
41. minut - Eden Valensija ima veliku šansu za Ekvador, ali Loris brani.
38. minut - Pogba glavom šutira, ali je Domingez izbacio loptu u korner. Ostaje 0:0.
35. minut - Pokušavaju Ekvadorci protiv nezainteresovanih Francuza, ali jalovi napadi Valensije i drugova.
27. minut - Greška golmana Ekvadora, ali Benzema nije uspeo glavom da ubaci loptu u praznu mrežu.
20. minut - Prvi opasan napad Ekvadora, ali Ener Valensija nije uspeo da prevari defanzivce "trikolora".
18. minut - Povređen je najbolji igrač Ekvadora Ener Valensija.
15. minut - Sisoko lepo šutira sa 16 metara, ali je Domingez bio siguran.
10. minut - Nema uzbuđenja na Marakani. Francuska ima veći posed lopte, ali zasad nema opasnosti po gol Domingeza.
4. minut - Francuzi napadaju od prvog sudijskog zvižduka.
1. minut - Utakmica je počela.

SASTAVI

EKVADOR: Domingez, Paredes, Guagaua, Erazo, Ejovi, Noboa, Minda, Montero (od 63. Ibara), A. Valensija, Arojo, E. Valensija.

FRANCUSKA: Loris, Sanja, Sako, Košćelni, Dinj, Šnederlin, Matuidi (od 68. Žiru), Pogba, Grizman, Benzema, Sisoko.

Džerdan Šaćiri, strelac tri gola za Švajcarsku protiv Hondurasa, u zagrljaju saigrača

U drugom susretu, Švajcarci su lako izašli na kraj sa Hondurasom, a junak meča je trostruki strelac Džerdan Šaćiri.

90+2. minut - Kraj utakmice - 3:0 za Švajcarsku. Sva tri gola delo je Džerdana Šaćirija.
71. minut  - GOOOL - Het-trik Džerdana Šaćirija. Opet je asistirao Drmić.
63. minut - Bekeles je imao priliku za Honduras, ali njegov šut završio je daleko iznad gola.
40. minut - Napadač Hondurasa Kostli se povredio, pa je morao da napusti teren.
31. minut - GOOOL - Vodi Švajcarska 2:0. Strelac je opet Šaćiri. Asistent je Drmić.
22. minut - Šansa za Honduras, ali Bekeles je promašio zicer.
21. minut - Novi pokušaj Šaćirija, ali je neprecizan naturalizovani Švajcarac.
17. minut - Šaćiri je izveo slobodan udarac sa 25 metara, ali je Valadares odbranio.
6. minut - GOOOOL - Džerdan Šaćiri solo prodorom dovodi Švajcarce u vođstvo. Sjajan šut veziste Bajerna sa 20 metara, nemoćan je Valadares.
3. minut - Šaćiri je imao sjajnu šansu za Švajcarsku, ali je Valadares odbranio njegov šut.

SASTAVI

HONDURAS: Valadares, Bekeles, Bernardez, Figeroa, J. Garsija, O. Garsija, Klaros, Espinoza, Palasios, Kostli, Bengston.

ŠVAJCARSKA: Benaljo, Lihtštajner, Đuru, Šar, Rodrigez, Ilner, Behrami, Mehmedi, Šaćiri, Čaka, Drmić.