2
Petak 20.06.2014.
20:57 >> 23:05h

Francuska razbila "sajdžije"

Goleada u Salvadoru! U prvom susretu drugog kola E grupe, Francuska je pobedila Švajcarsku 5:2 i tako se plasirala u osminu finala Svetskog prvenstva.

Radost Olivijea Žirua sa rezervistima posle vodećeg gola "galskih petlova"

U odličnoj utakmici sa najviše golova u dosadašnjem toku utakmice, Francuska se poigravala sa Švajcarcima i pokazala da će biit jedan od kandidata za najviši plasman. VodilI su "galski petlovi" 5:0 golovima Žirua, Matuidija, Valbuene, Sisoka i Benzeme, ali su u finišu postustali i dozvolili četi Otmara Hicfilda da ublaže prednost preko Džamailija i Čake.

Ako se doda da Benzema promašio penal i da je u finišu poništen gol napadača "trikolora" onda je jasno da su "sajdžije" još i dobro prošle. Igrala je Francuska lepršava, jednostavno, lako ulazila u šansu. Benzema je pokazao da je u sjajnoj formi jer je osim pogotka imao i dve asistencije.

90+4. minut - Sudija je poništio gol Benzeme.
88. minut - Žuti karton za Kabaja. On neće igrati protiv Ekvadora zbog parnih kartona.
87. minut - GOOOL - 5:2. Strelac za Švajcarsku Čaka. Opuštanje Francuza kaznili su uporne "sajdžije"
86. minut - Pokušao je Šaćiri, ali je Loris odbranio.
81.minut - GOOOL - Blerim Džemaili smanjuje. Sjajn gol igrača Napolija sa 30 metara. Greška živog zida i golmana Lorisa.
76. minut - Šansa za Valbuenu, ali brani Benaljo. Matuidi ima priliku, ali ostaje 5:0. Katastrofa Švajcarske.
75. minut - Poigravanje "trikolora" protiv demoralisanih Švajcaraca.
73. minut - GOOOL - Sisoko za 5:0. Lako je matirao Benalja. Asistent je Benzema. Katastrofa "sajdžija". Druga asistencija napadača Reala.
72. minut - Šansa za Patrisa Evru, ali šutira iznad gola.
71. minut - Čaka šutira glavom posle kornera, ali pored gola.
67. minut - GOOOL - Karem Benzema za 4:0. Odlična asistencija Pola Pogbe. Benzema je umakao Senderosu i matirao Benalja.
65. minut - Mehmedi je imao šansu za Francusku, ali ništa od gola.
60. minut - Benzema je šutirao, ali je Đuru spasio svoj gol.
54. minut - Šaćiri pokušava iz daljine, ali nema opasnosti po Lorisa.
53. minut - Pokušao je Čaka glavom posle kornera, ali iznad gola.
50. minut - Švajcarci pokušavaju, ali zasad bez uspeha. Francuska sigurno čuva vođstvo.
46. minut - Počelo je drugo poluvreme.
45+2. minut - Kraj prvog poluvremena. Ubedljivo vođstvo Francuske.

40. minut - GOOOL - 3:0 za Francusku. Sjajna kontra "trikolora". Strelac je Metju Valbuena, posle odlične asistencije Žirua.

33. minut - Benaljo brani šut Benzeme sa bele tačke, a na odbjenu loptu Kabaj sa tri metra pogađa prečku. Ovo je prvi neiskorišćeni penal na SP.

31. minut - PENAL za Francusku posle starta nad Benzemom. Krivac je Đuru, koji je nepotrebno srušio Benzemu.

30. minut - Velika prilika za Švajcarsku, ali Mehmedi i Seferović nisu uspeli da potignu pogodak.
29. minut - Šut Žirua sa 25 metara, ali daleko iznad gola. Siguran igra "trikolora".
27. minut - Čaka je postigao gol za Švajcarsku, ali je sudija poništio zbog ofsajda.
25. minut - Pokušao je Benzema putem sa 20 metara, ali ovaj put siguran je bio Benaljo.
23. minut - Švajcarci su još u šoku posle primljena dva gola za 66 sekundi.
18. minut - GOOOL  - Bles Matuidi za 2:0. Kontra "trikolora", loše postavljanje golmana Benalja. Asistent je Benzema. Kakvih 60 sekundi Francuske.

17. minut - GOOOOL - Olivije Žiru za vođstvo Francuske. Sjajan skok napadača Arsenala posle kornera Valbuene. Jubilarni 100. gol Francuza na SP.

13. minut - Pokušava Kabaj, ali slab šut veziste PSŽ-a.

7. minut - Fon Bergen je na zemlji, krvav. Povredio ga je nenamerno Olivije Žiru. Neće moći da nastavi susret defanzivac Švajcarske. Umesto njega na terenu je Filip Senderos.

6. minut - Prvi šut na meču. Pokušao je Benzema, ali malo pored gola Benalja.
1. minut - Utakmica je počela.

SASTAVI

ŠVAJCARSKA: Benaljo, Lihtštajner, Đuru, Fon Bergen (od 9. Senderos), Rodrigez, Inler, Behrami (od 46. Džemaili), Mehmedi, Džaka, Šaćiri, Seferović (od 70. Drmić).

FRANCUSKA: Loris, Debuši, Varan, Sako (od 66. Košćelni), Evra, Matuidi, Kabaj, Sisoko, Valbuena, Žiru (od 63. Pogba), Benzema.