3
Nedelja 15.06.2014.
17:54 >> 20:54h

Seferović doneo pobedu Švajcarskoj protiv Ekvadora u 93.minutu

Golom Harisa Seferovića u trećem minutu sudijske nadoknade, Švajcarska je pobedila Ekvador 2:1 u prvom susretu E grupe na Svetskom prvenstvu u Brazilu.

Oštro: Duel Švajcarca Bergena (levo) i Ekvadorca Kaiseda

Kakva drama na Nacionalnom stadionu u Braziliji. Pre pobedonosnog gola "sajdžija" Arojo je imao veliku šansu za Ekvador, ali je oklevao. U kontri, "sajdžije" su bile neumoljive i preko džokera Seferovića došli do tri boda koja im verovatno otvara vrata osmine finala.

U prvom poluvrmenu, Ekvador je bio bolji, opasniji, konkretniji. Golom Enera Valensija, južnoamerička selekcija je povela u 22. minutu. U nastavku - druga priča. Selektor Švajcaraca Otmar Hicfild u igri je ubacio Mehmedija, koji je već u 48. minutu glavom posle kornera Šaćirija doneo izjednačenje. Posle toga, gledali smo izjednačenu utakmicu gde su obe selekcije imale šansu za drugi gol. Srećniji su bili Švajcarci i u poslednjim sekundama susreta Seferović je doneo zlata vredan trijufm "sajdžijama".

Zanimljivo, golove za Švajcarsku postigli su rezervisti Mehmedi i Seferović.

90+3. minut - Šansa za Ekvador, ali je Arojo u izglednoj prilici oklevao, GOOOL - Seferović donosi pobedu Švajcarskoj.
86. minut - Slobodan udarac za Ekvador sa 35 metara. Dobar šut Aroja, jedva je uspeo da odbrani Benaljo.
85. minut - Žuti karton za Đurua. Dobro je prošao defanzivac "sajdžija". Sudija je mogao da mu dosudi i crveni.
81. minut - Slobodan udarac sa 20 metaram za "sajdžije". Opet traže Švajcarci penal posle šuta Šaćirija, ali sudija samo odamhuje rukom.
79. minut - Švajcarci su bolji u finišu, napadaju, ali Ekvadorci zasad odolevaju.
74. minut - Šansa za Ekvador na drugoj strani posle smušene interbencije golmana Benalja, ali nema promene rezultata.
73. minut - Velika šansa za Švajcarsku, ali je Šaćiri šutirao samo u spoljni deo mreže.
70. minut - Gol za Švajcarsku, ali je pomoćni sudija pokazao da je Drmić bio u ofsajdu. Ostaje 1:1. Sumnjiva odluka arbitra.
64. minut - Montero je imao šansu za Ekvador, ali je dobro intervenisao Benaljo.
62. minut - Malo je splasnuo tempo. Kao da su obe ekipe zadovoljne sa bodom.
59. minut - Ener Valensija šutira sa 16 metara, ali malo pored gola.
57. minut - Kaisedo šutira iz daljine, ali bez opasnosti po gol Švajcarske.
53. minut - Otvorana utakmica. Obe selekcije jure drugi gol.
50. minut - Švajcarska napada.
48. minut - GOOOL - 1:1 - Mehmedi glavom izjednačuje posle kornera. Loša intervencija golmana i odbrane Ekvadora. Džoker Mehmedi isplatio se Otmaru Hicfildu već posle tri minuta od ulaska u igru.
46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Umesto Štokera u selekciji Švajcarske ušao je Mehmedi.
45+1. minut - Prvo poluvreme je završeno vođstvom Ekvadora 1:0. Strelac Ener Valensija Lastra.
45. minut - Ekvador je imao šansu, ali se Kaisedo spetljao u šesnaestercu.
40. minut - Čak devet kornera u dosadašnjem delu utakmice. Najviše na SP. Švajcarci su izveli čak sedam kornera.
33. minut - Šaćiri traži penal posle igranja rukom Ekvadoraca, ali nema gola. Švajcarci sve opasniji.
28. minut - Pokušao je Štoker glavom posle centaršuta Šaćirija, ali pore gola. Švajcarska napada posle primljenog gola.

22. minut - GOOOL - Ener Valensija postiže gol za Ekvador. Centrirao je Ajovi. Loše postavljanje golmana Benalja.

20. minut - Rodigez je šutirao iskosa sa leve strane, ali je golman Ekvadora odbio u kornet. Prvi udarac iz ugla za "sajdžije".
16. minut - Pokušao je Šaćiri, ali je Domingez bio dobro postavljen. Ostaje 0:0.
12. minut - Prvi put je zapretila Švajcarska, ali se Drmić spetljao. Šut Čake, ali iznad gola Ekvadora.
11. minut - Nema uzbuđenja u Braziliji. Igra se na sredini terena, bez prilika za gol.
5. minut - Ekvador više napada u uvodnim trenucima susreta.
2. minut - Ekvador je zapretio preko Kaiseda.
1. minut - Utakmica je počela. Prvi korner za Ekvador već u 15. sekundi.

SASTAVI:

ŠVAJCARSKA: Benaljo, Lihtštajner, Đuru, Fon Bergen, Rodrigez, Inler, Behrami, Štoker (od 46. Mehmedi), Džaka, Šaćiri, Drmić (od 76 Seferović).

EKVADOR: Domingez, Peredes, Guagu (od 70. Arojo), Erazo, Ajovi, Gruezo, Noboa, A. Valensija, Montero (od 76. Rohas), Kaisedo, E. Valensija.