0
Nedelja 15.06.2014.
20:47 >> 23:06h

Francuzi se poigravali sa Hondurasom!

"Trikolori" lako do trijumfa! Francuska je pobedila Honduras 3:0 u drugom meču E grupe SP U Brazilu. Strelci Benzema u 45. iz penala i 72. i autogol golmana Valjederesa u 47. minutu posle šuta Benzeme.

Čvrsto: Nebeski skok Pola Pogbe, koji je bio viši od golmana Hondurasa Valjadaresa

Ključni trenutak utakmice dogodio se u 44. minutu, kada je sviran penal za Francusku, posle prekršaja Palasiosa. Najboljem igraču Hondurasa to je bio drugi žuti karton (pre toga je dobio zbog koškanja sa Pogbom). Benzema je bio siguran sa bele tačke i tu je bilo rešeno pitanje pobednika.

U drugom poluvremenu, izabranici Didijea Dešama lako su stigli do trijumfa. Posle šuta Benzeme u 47. minutu, lopta je udarila u stativu, odbila se od Valjederesa, a nova tehnologija je rekla - lopta je prešla gol liniju. Tačku na trijumf "galskih petlova" stavio je Karem Benzema u 72. minutu. Napadač Reala najbolje se snašao u šesnaestercu posle kornera i doneo svom timu prva tri boda na šampionatu.

90+3. minut - Kraj utakmice. Francuska je pobedila 3:0.
83. minut - Luis Garido dobija žuti karton u selekciji Hondurasa.
80. minut - Nema uzbuđenja u Porto Alegreu.
72. minut - GOOOL - Karem Benzema povećava vođstvo Francuske na 3:0.
68. minut - Peti korner za Francusku, ali nema opasnosti po gol Hondurasa. Bonjek pokušava za Honduras, ali siguran je Loris.
65. minut - Matuid šutira, ali samo u spoljni deo mreže.
64. minut - Francuzi sigurno čuvaju loptu i kao da jedva čekaju da sudija svira kraj. Honuduras nemoćan sa 10 igrača.
61. minut - Kabaj pokušava iz daljine, ali neuspešno.
56. minut - Valbuena ima šansu za 3:0, ali je bio neprecizan. "Trikolori" sigurno koračaju ka bodovima.
55. minut - Benzema ima šansu za het-trik, ali brani Valjadares.
53. minut - Oskar Garsija dobija žuti karton za Honduras.

48. minut - GOOL - Benzema povećava na 2:0. Lopta je udarila u stativu, golmana Hondurasa je uhvatio loptu na gol liniji. Gol tehnologija je odlučila - POGODAK, iako je sumnjivo...Da li je lopta celim obimom prešla gol liniju? Bilo kako bilo, gol je priznat. Francuska vodi 2:0. Gol je ipak pripisan golmanu Valjederesu. Autogol!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.
45+4. minut Valbuena je pokušao, ali je siguran bio Valjaderos. Kraj poluvremena. Vodi Francuska 1:0.

45. minut - GOOOL - Karem Benzema je siguran. Vodi Francuska 1:0. Siguran je bio napadač Reala. Veliki hendikep za Honduras je crveni karton najboljeg igrača Palasiosa.

43. minut - Penal za Francusku. Drugi žuti karton za Palasiosa.
41. minut - Benzema je šutirao, ali samo korner, treći za Francusku.
37. minut - Drugi korner za Francusku.
31. minut - Splasnuo je pritisak Francuza. Igra se na sredini terena bez prilika za pogodak.
28. minut - Žuti kartoni za Pola Pogbu (Francuska) i Vilsona Palasiosa (Honduras) zbog koškanja.
25. minut - Benzema šutira glavom preko gola posle asistencije Valbuene. Sve jači pritisak "galskih petlova".
23. minut - Grizman pogađa prečku za Francusku.
22. minut - Kabaj pokušava iz daljine, ali nema opasnoti po gol Hondurasa.
20. minut - Sve opasniji napadi Francuza.
15. minut - Matuidi pogađa prečku za Francusku. Prvi korner za "trikolere"
13. minut - Honduras je selekcija čiji igrači najmanje vrede na tržištu.
10. minut - Slobodan udarac za Francusku iskosa sa desne strane. Prilika za centaršut. Valbuena je centirao, ali je Benzema glavom sa 15 metara slabo šutirao. Nema opasnosti po gol Hondurasa.
8. minut - Valbuena je centrirao, golman Valjadares je loše intervenisao, ali nije bilo nikog da loptu pošalje u mrežu. Patris Evra je dobio žuti karton.
6. minut - Honduras, neočekivano, ima veći posed lopte.

SASTAVI:

FRANCUSKA: Loris, Debuši, Sako, Varana, Evra, Matuidi, Kabaj (od 67. Mavuba), Pogba, Valbuena (od 76. Žiru), Grizman, Benzema.

HONDURAS: Valjadares, Bekeles, Bernardez (od 46. Čavez), Figueroa, Izagire, Garido, Palasios, Espinoza, Nahar, Kostli, Bengston (od 46. Bonjek).