2
Subota 07.05.2011.
17:08 >> 20:46h

Zvezda odigrala bez golova na Karaburmi

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su nerešeno bez golova na Karaburmi protiv OFK Beograda u derbi utakmici 26. kola Superlige Srbije.

"Krompirići" na Karaburmi

Crveno-belima je to treći remi u šampionatu, a prvi od dolaska Roberta Prosinečkog na "Marakanu".

Igrači Roberta Prosinečkog imali su nekoliko odličnih prilika za gol, pre svih Andrija Kaluđerović, koji je čak i postigao gol u finišu susreta, ali je on poništen zbog ofsajda.

Crvena zvezda je ostala druga i sada ima 63 boda, dok su "romantičari" sedmi sa 35 bodova, a do kraja šampionata ostalo je samo četiri kola.

Partizan posle pobede nad BSK Borčom 4:0 ima krucijalnih pet bodova prednosti u odnosu na crveno-bele, i nalazi se na samo korak od nove, rekordne četvrte uzastopne šampionske titule.

Trener Crvene zvezde Robert Prosinečki rekao je da nije nezadovoljan igrom svog tima protiv OFK Beograda i da prvenstvo nije gotovo dok postoje teoretske šanse za osvajanje titule.

"Ovim bodom smo izgubili korak za Partizanom, ali nije gotovo prvenstvo dokle god postoje teoretske šanse. Moram da čestitam igračima na zalaganju i dobroj igri. Dominirali smo ceo meč i nisam nezadovoljan igrom, jedino time što nismo iskoristili šanse za gol", rekao je Prosinečki novinarima i čestitao "romantičarima" na osvojenom bodu.

Trener OFK Beograda Dejan Đurđević nije bio zadovoljan igrom svog tima, rekavši da do sada nije video ekipu koja je na Karaburmi odigrala bolje od Zvezde. Ipak, ni crveno beli nisu uspeli da ovog proleća postanu prvi tim koji je slavio na Omladinskom stadionu.

"OFK je još jednom pokazao da ima inspiraciju protiv velikih klubova. Mislim da nismo igrali dobro, pošto smo se ceo meč branili, i igrali pod pritiskom Zvezde. Nijedna ekipa nas ove sezone nije ovako nadigrala na Karaburmi, ali i pored toga čestitam igračima na zalaganju i borbenošću", rekao je Đurđević.

U preostalim utakmicama trećeplasirana Vojvodina je remizirala protiv Borca u Čačku 1:1. Domaćin je poveo golom Damjanovića u 35. minutu, a izjednačio je Novaković u poslenjem minutu prvog poluvremena.

Sloboda je pobedila Javor sa 2:0, a oba gola postigao je Lazić u 28. i 91. minutu.