- Nažalost, skoro sigurno će ekstremna desnica znatno ojačati posle napada islamista u Parizu. Bojim se da bi sve moglo krenuti u smeru manje ili više otvorene fašizacije u samoj Evropskoj uniji, ali i preko njenih granica.
- Veliko je pitanje šta se misli pod desnicom. Ti pojmovi i kod nas, ali i u Evropi, dosta su pobrkani. Događaji u Parizu ojačaće ksenofobe, izolacionističke i evroskeptične tendencije, koje su inače već dosta prisutne u Evropi.
- Fiskalna konsolidacija i reforme su uspešne, podržane od strane MMF. Konstatovano je da je postignuta stabilnost cena na niskom nivou, da su usidrena inflaciona očekivanja i očekuje se održavanje stabilnosti deviznog kursa.
- Duže zadržavanje kamatnih stopa u negativnoj zoni jasan je signal da je privredni oporavak slab i može predstavljati uvod u deflatorne (recesione) privredne tendencije, odnosno, u dodatni pad ekonomske aktivnosti i rast nezaposlenosti.
- Najavljeno povećanje plata i penzija od 1,25 do četiri posto je najveće poniženje koje su građani doživeli u poslednje četiri godine. Da li Vlada zna da je reč o prosečnom povećanju od 290 dinara (2,4 evra), a to je jedva dovoljno da se kupi hleb, mleko i šećer.
- Odgovornost za sadašnje stanje u državi je na bivšoj vlasti, koja je bukvalno otimala od građana u poslednje četiri godine. Da se tako nije ponašala, sada bi pričali drugu priču. Povećanje nije spektakularno, ali je značajno i realno i u ovom trenutku je toliko moguće.
- Ako budemo mogli da prodamo Telekom po dobroj ceni mi ćemo ga prodati. Razumem one koji su protiv i protestvuju, ali to pokazuje još jednu našu osobinu, a to je da bismo želeli da se komšija promeni, a kod nas sve da ostane po starom. Sačuvaj mi moje radno mesto, šta me briga za sve drugo. Ako narod misli da je Telekom zlatna koka, srebrnina, da država ima para da baca, nemoguće je da opstanemo.
Mi smo na pravom putu da sprečimo prodaju Telekoma. Protiv prodaje Telekoma je, prema svim anketama, 65 odsto građana Srbije, 22 odsto je neopredeljeno, a samo 13 odsto je za prodaju. Ne postoji nijedan argument za prodaju. Punimo budžet preko 10 odsto, zamo da preko 140 miliona evra imamo dobit. Nijedan dinar ne uzimamo od države, dali smo prošle godine dve dividende državi umesto jedne.
- Zakon nije dao prostor za zapošljavanje, kao što je vlast najavljivala. Naprotiv, dao je prostor za otpuštanje i iživljavanje poslodavaca, kojima je omogućeno da otpuste radnika kada to požele bez objašnjenja. Osim toga zarade zaposllenih su sve niže, a radnici se zapošljavaju na crno.
- Zakon o radu nije ispunio nijedan od strahova, nije došlo do masovnog otpuštanja ni do pada nezaposlenosti, nije došlo do ukidanja uloge sindikata. Povećana je zaposlenost i poboljšan investicioni ambijent. U Srbiji je od početka primene zakona zaposleno oko 100.000 ljudi.
- Bolje je da miri političke stranke i njene lidere nego da se svađaju. Te svađe očigledno ugrožavaju poziciju RS u okviru bosanske države. A ako je pitanje zašto baš patrijarh Srpske pravoslavne crkve, odgovor je jednostavan, pa on je patrijarh, prvi među svima.
- Ne vidim nijedan konkretan razlog sastanka patrijarha sa liderima RS. Crkva i država su odvojene, i to je jedna od dobrih tekovina francuske buržoaske revolucije. Kada god vidim da se održava takav sastanak znam da je reč o lažnom patriotizmu. Sve je to ikgrokaz.
- Zahtev da država mora da zna čime raspolaže od imovine je sasvim racionalan i logičan. Stoga je nužno da postoji portfolio te imovine, između ostalog i rezidencijalnog prostora. Do sada se o tome nije vodilo računa i dobro je što se najavljuje da će se ta praksa promeniti.
- Prosto je neverovatno da država Srbija ne zna čime raspolaže. Postoji Direkcija za imovinu koja bi morala da zna šta ima od imovine, kao i Dipos koji bi trebalo da gazduje rezidencijalnim prostorom. Očigledno oni nisu radili svoj posao, nisam siguran da će i ubuduće.