Uputio je i poruku struci putem Tvitera u kojoj je naveo da svaki put kada doživi napad izvršne vlasti pomisli na prve pacijente zaražene virusom HIV.
"Suočeni s mučnim susretima sa kolegama koje su verovale da se virus prenosi rukovanjem i razgovorom na hodniku, zaraženi HIV-om birali su samoizolaciju, kako bi jednima i drugima bilo manje neprijatno", napisao je sudija.
Miodrag Majić rođen je 1969. u Beogradu, gde je odrastao sa sestrom i roditeljima. Išao je u muzičku školu i svirao klavir, ali je posle gimnazije odlučio da krene drugim putem. Upisao je Pravni fakultet u Beogradu, na kome je 2009. godine doktorirao.
Muzika je postala tek hobi u studentskim danima kada je imao svoj bend. Zaposlen je u Apelacionom sudu u Beogradu, u Krivičnom i Odeljenju za ratne zločine. Profesionalnu karijeru započeo je pre više od dve decenije kao tužilački pomoćnik, a bio je i stručni saradnik u Trećem javnom tužilaštvu, pa sudija, onda i predsednik beogradskog Prvog opštinskog suda.
Od 2009. do 2012. bio je i predstavnik Srbije pred Međunarodnim krivičnim sudom.
Kao predavač na specijalističkim i redovnim studijama povremeno je angažovan na beogradskom Pravnom fakultetu. Govorio je na brojnim skupovima u Srbiji i SAD, Nemačkoj, Holandiji i zemljama u susedstvu. Predsednik je Upravnog odbora i jedan od osnivača Centra za pravosudna istraživanja.
Učestvovao je u izradi Zakona o krivičnom postupku, o međunarodnoj pravnoj pomoći u krivičnim stvarima, o oduzimanju imovine stečene krivičnim delom...
Kada je reč o profesiji, Majić je bez dlake na jeziku. Oštro je kritikovao i ustavne amandmane jer smatra da na perfidan način još čvršće stežu sudije, a tvrdio je i da "nikada nismo imali sudsku vlast". Majić ima blog i već 10 godina objavljuje tekstove u kojima govori o svim anomalijama u pravosuđu. Vrlo je aktivan kao tviteraš, a pored stručnih stavova, objavljuje i misli o životu.
"Dovoljno je teško biti i samo čovek. Ako se uspešno pređe ta stepenica, onda se može biti bilo šta", jedno je od zapažanja sudije.
Nedavno se okušao kao pisac romanom "Deca zla" smestivši u knjigu dramatično ubistvo i potragu za počiniocem koja će biti okidač za druge događaje, pa otkriti zločin iz strasti, osvetu, opomenu...
- Uprkos svemu, čitaoci su tu priču zavoleli. Trenutno smo na sedmom izdanju, a idu i nova. Hvala vam - poručio je ovih dana čitaocima novopečeni pisac.
Priznaje da bez porodice ne bi uspeo da napiše svoj prvenac kog je promovisao u Beogradu, Novom Sadu i Nišu, a planira susrete sa čitalačkom publikom i u drugim gradovima Srbije.
- Da nema supruge koja preuzima gomilu drugih stvari, svakako ne bi bilo mesta ni za mnogo manje od pisanja romana - priznaje Majić koji ne krije da ga zanimaju i fotografija i logika.
Govori engleski i ruski jezik, oženjen je Katarinom koja je glavni supervizor bonitetnog osiguranja u Narodnoj banci Srbije. Imaju dva sina i kućnog ljubimca šnaucera.