Ponedeljak 22. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Nedelja 18.11.2018.
10:26
Tanjug, Vestionline A

Kandidat za novog lidera CDU zarađuje milion evra godišnje

"Fridrih Merc, nemački biznismen i ozbiljan kandidat za naslednika kancelarke Angele Merkel na čelu Hrišćansko-demokratske unije (CDU), prvi put je obelodanio da zarađuje oko milion evra godišnje", prenosi danas nemački list "Bild am zontag".

pixabay.com
 

- Počeo sam s pravničkom platom u Zarbikenu koja je mogla da zadovolji potrebe porodice sa dvoje dece. Danas zarađujem oko milion evra bruto - rekao je Merc tom listu.

Merc (62) rukovodi nemačkim ogrankom američkog investicionog fonda "Blekrok" (BlackRock), radi za američku pravnu firmu "Majer Braun", a i član je upravnih odbora mnogih kompanija, navodi Rojters.

On nemačkom listu nije pružio detalje o prihodima sa različitih pozicija koje ima, ali godišnji izveštaji pokazuju da je nedavno zaradio 125.000 evra samo u "Blekroku", kao i 80.000 evra u kompanija "Vepa Industriehoding" koja proizvodi toalet papir, 75.000 evra u banci HSBC Trinkhaus i 14.000 evra u DOO aerodrom Keln-Bon, navodi "Bild am zontag".

Nedavno kritikovan jer je rekao da pripada gornjoj srednjoj klasi, Merc je u intervjuu rekao da za njega "srednja klasa" nije čisto ekonomska mera.


- Od roditelja sam naučio vrednosti koje oblikuju srednju klasu, uključujući naporan rad, disciplinu, pristojnost, poštovanje i znanje, koje bi trebalo da vratimo društvu kada to možemo - rekao je Merc.

Objasnio je i da, za njega, reč "viša klasa" podrazumeva slike ljudi koji su nasledili mnogo novca ili kompaniju koja im omogućava da uživaju u životu.

- To sa mnom nije slučaj - zaključio je on.

Merc se za lidera CDU bori protiv generalnog sekretara te stranke Anegret Kramp-Karenbauer (56) i ministra zdravlja Jensa Špana (38).

Danas objavljeni rezultati ankete pokazuju da uživa podršku čak 49 odsto konzervativnih glasača, dok Kram-Karenbauer podržava 32 odsto ispitanika, a Špana sedam odsto.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
vaga24. 9. - 23. 10.
Imate dobro idejno rešenje, ali neko pokušava da ogranici vasu ulogu i uticaj na dalji tok poslovnog dogovora. Nemojte dozvoliti, da se nesporazum negativno odražava na vasu koncentraciju ili da vas neko "ulovi" u svoju zamku. Važno je da se nalazite u pozitivnom okruženju. Pažljivije birajte društvo za grad.
DNEVNI HOROSKOP
ribe20. 2. - 20. 3.
Imate utisak, da neko ogranicava vaše poslovne mogućnosti ili da vam nameće određena pravila ponašanja. Dobro razmislite na koji način treba da se izborite za bolju poslovnu poziciju, nemojte potcenjivati nečiju ulogu. U emotivnom smislu nije vam dozvoljeno baš sve i nemojte preterivati.
DNEVNI HOROSKOP
devica24. 8. - 23. 9.
Neko ne razume vaše ideje i to počinje da se odražava na nivo poslovno-finansijske saradnje. Morate imati dovoljno razumevanja za svoju okolinu, stoga izbegavajte varijantu kažnjavanja ili destruktivno ponašanje. Između vas i voljene osobe neke stvari ostaju nedorečene, razmislite dobro o nastavku svađe.
  • 2025 © - vesti online