Sve dinastije Bele kuće
Hilari Klinton je gotovo izvesna pobednica predsedničkih izbora u SAD. Njena prednost nad republikanskim rivalom Donaldom Trampom je takva da više ni analitičari ne ostavljaju ogradu neizvesnosti.
Ukoliko se procene pokažu tačnim, Sjedinjene Američke Države će ispisati još jednu zanimljivu stranicu istorije predsednikovanja. Hilari Klinton će biti prva žena predsednik, sa 69 godina i četiri meseca biće i najstariji predsednik kod stupanja na dužnost. Ali, Hilari je i prvi primer da je jedan bračni par nezavisno osvajao Belu kuću. Njen muž Bil Klinton bio je predsednik u dva mandata, između 1992. i 2000. godine.
U međuvremenu je bivša prva dama SAD odlučila da uđe u politiku, pa je osam godina bila senator iz Njujorka, sve dok je 2009. predsednik Barak Obama nije imenovao za državnog sekretara, odnosno šefa diplomatije SAD. Pokušala je Klintonova i 2008. da uđe u Belu kuću, ali ju je tada porazio mladi senator Obama, koji ju je ipak uzeo potom za blisku saradnicu. Dakle, SAD će moći, posle predstojećih izbora, da kažu da dobijaju prvu ženu predsednika, a koja je nekada bila prva dama.
Rođačke veze predsednika sa bivšim predsednicima nisu strani Amerikancima. Najpoznatiji prethodni primer je Džordž Buš Mlađi, 43. predsednik SAD koji je sin Džordža Buša Starijeg koji je bio 41. predsednik. Otac i sin su bili i Džon Adams, drugi predsednik i Džon Kvinsi Adams koji je bio šesti predsednik SAD. Nešto dalji rođaci, braća od tetke bili su četvrti predsednik Bendžamin Harison i dvanaesti Zahari Tejlor, a Frenklin Delano Ruzvelt (32. predsednik) bio je po muškoj liniji u rodu sa 26. predsednikom Teodorom Ruzveltom.
Inače, Frenklin Delano Ruzvelt je bio u različitim rodbinskim vezama sa ukupno 11 predsednika i to pet po krvnoj liniji, a šest po porodici svoje supruge Elenor Ruzvelt. Njegovi rođaci su bili Džon i Džon Kvinsi Adams, Julisis Grant, Vilijam Harison, Bendžamin Harison, Džejms Medison, Teodor Ruzvelt, Vilijem Taft, Zahari Tejlor, Martin van Buren i Džordž Vašington.
Inače, Hilari Klinton nije prva žena koja se nadmeće za predsedničku funkciju, već prva koju nominuje njena Demokratska partija, dok republikanci nikada nisu nominovali ženu. Međutim, general Julisis Grant je na izborima 1872. godine imao ženu za rivala i to Virdžiniju Vudhul iz Partije jednakih prava.Predsedničko O.K.
Svi na svetu znaju za izraz O. K. kao znak da je nešto u redu, odnosno dobro. Ovaj izraz se pripisuje američkom predsedniku Martinu Van Burenu koji je odrastao u Kinderhuku u državi Njujork. Otuda je nosio nadimak Old Kinderhuk i ubrzo su Amerikanci počeli masovno da koriste skraćenicu "okej" misleći na predsednika, ali se kasnije termin odomaćio sa sasvim drugim značenjem.
Mladi Tedi i stari Regan
Uvreženo je mišljenje da je Džon F. Kenedi bio najmlađi američki predsednik. To, međutim, nije tačno. Kenedi je stupio na dužnost sa 43 godine, a Teodor Ruzvelt je imao 42. Do Hilari Klinton rekord najstarijeg držao je Ronald Regan kome je falilo mesec dana do 69. rođendana kad je stupio na dužnost.