Nedelja 7. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Sreda 08.09.2010.
10:02
Srna A

"Zukorlić odrađuje nečiji opasan posao"

Poglavar Islamske zajednice Srbije Adem Zilkić smatra da bi bilo dobro da u Sandžak dođu strani posmatrači da bi se uverili da je muftija Muamer Zukorlić glavni i jedini remetilački faktor u tom delu države. On tvrdi da u nezgodnom momentu kada u Generalnoj skupštini Ujedinjenih nacija treba da se glasa o srpskoj Rezoluciji Zukorlić odrađuje nečiji opasan posao.

Reis-ul-ulema Adem Zilkić: Nikoga poimence ne pominje, nek se prepoznaju sami

"Podržavam ideju da strani posmatrači dođu u Sandžak i na licu mesta konačno i jasno vide da je Zukorlić jedini remetilački faktor na tim prostorima, da isključivo on stvara sukobe u tom delu Srbije, kao i da je generator svega lošeg što se tamo događa u poslednje vreme", rekao je Zilkić za novosadski dnevnik "Nacionalni građanski".

On je dodao da Zukorlić pokušava da internacionalizuje pitanje Sandžaka baš u vreme kad se o Rezoluciji o Kosovu odlučuje u Generalnoj skupštini UN.

"To nikako nije dobro, jer Zukorlić u Srbiji odrađuje nečiji opasan posao, onaj koji je on odavno preuzeo na sebe. Ne želim ničije ime navoditi, ali je lako vidjeti ko se uvijek oglasi u njegovu korist, kad god dođe do sličnih situacija poput nedavnih sukoba u Novom Pazaru", rekao je Zilkić.

Bošnjačko nacionalno vijeće, koje je osnovala Bošnjačka kulturna zajedica muftije Muamera Zukorlića, a koje resorna ministarstva u Srbiji ne priznaju, zatražilo je od EU slanje međunarodnih posmatrača u Sandžak.

"U pismu visokoj predstavnici EU za spoljne poslove i bezbednost Ketrin Ešton ukazano je na sve učestalije pojave diskriminacije Bošnjaka i kršenja prava na verskoj i etničkoj osnovi", saopštilo je Bošnjačko nacionalno vijeće.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
vaga24. 9. - 23. 10.
Imate dobro idejno rešenje, ali neko pokušava da ogranici vasu ulogu i uticaj na dalji tok poslovnog dogovora. Nemojte dozvoliti, da se nesporazum negativno odražava na vasu koncentraciju ili da vas neko "ulovi" u svoju zamku. Važno je da se nalazite u pozitivnom okruženju. Pažljivije birajte društvo za grad.
DNEVNI HOROSKOP
lav22. 6. - 23. 8.
Neko ima dobre namere, dogovor sa jednom osobom čini vam se da obećava zajedničku korist ili poslovno-finansijski dobitak. Zadržite samopouzdanje i optimistizam, ponekad je "prvi utisak" od presudnog značaja za dalji tok poslovnih događaja. Osoba koja privlači vašu pažnju deluje nedodirljivo.
DNEVNI HOROSKOP
lav22. 6. - 23. 8.
Neko ima dobre namere, dogovor sa jednom osobom čini vam se da obećava zajedničku korist ili poslovno-finansijski dobitak. Zadržite samopouzdanje i optimistizam, ponekad je "prvi utisak" od presudnog značaja za dalji tok poslovnih događaja. Osoba koja privlači vašu pažnju deluje nedodirljivo.
  • 2025 © - vesti online