Četvrtak 23. 4. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
1
Četvrtak 10.11.2016.
21:11
Vestionline A

Šešelj Deveportu obećao "jači nokaut"

Lider Srpske radikalne stranke Vojislav Šešelj preko svog Tviter naloga je poručio šefu Delegacije EU u Srbiji Majklu Devenportu da ne govori istinu i da su u Skupštini Srbije bili spremni za njegovo izlaganje.

Tanjug
Uvek spreman za duel: Vojislav Šešelj

Šešelj je na Tviter nalogu napisao: 

"Devenport laže da danas u Skupštini nismo bili spremni. Itekako smo se spremili. Zato je i popio nokaut. Sledeći nokaut će biti jači". 

Šef Delegacije EU Majkl Devenport u četvrtak dva sata nije mogao da počne s planiranim predstavljanjem Izveštaja EK o napretku Srbije na parlamentarnom odboru, jer predstavnici radikala i Dveri nisu želeli da razmatraju materijal na engleskom.

U saopštenju koje je izdala Delegacija Evropske unije u Republici Srbiji izrazila je žaljenje što nisu bili ispunjeni uslovi za predstavljanje izveštaja Evropske komisije o Srbiji za 2016. godinu članovima Odbora za evropske integracije Narodne Skupštine, na koje je ambasadora Majkla Devenporta pozvala predsednica Odbora.

[8:35:21 PM] zeljko.mutavdzic.78: [8:35:45 PM] zeljko.mutavdzic.78: dwdqwd

Odbor duže od jedne decenije ima praksu da pozove Delegaciju EU da razmatra izveštaj Komisije sa poslanicima, podseća se u saopštenju.

"Delegacija prepoznaje važnu ulogu Narodne skupštine i veliki doprinos koji daje procesu pristupanja Srbije Evropskoj uniji. Zbog toga Delegacija zahvaljuje predsednici Narodne skupštine i Odboru za evropske integracije na nastojanjima da poslanicima pruže priliku da se čuju njihovi stavovi o izveštaju Komisije za 2016", ističe se u saopštenju.

Kako se navodi, ambasador Devenport je spreman da se vrati u Narodnu skupštinu na poziv predsednice Skupštine i predsednice Odbora, kada se steknu uslovi za takvu diskusiju.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
ovan21. 3. - 20. 4.
Susret ili rasprava sa jednom osobom na vas počinje da deluje zamorno. Osećate blagu rezignaciju, jer poslovni događaji ne idu u željenom pravcu. Ipak, nemojte dozvoliti da u vama prevlada nesigurnost i depresivno raspoloženje. Prijaće vam susret sa jednom bliskom ili dragom osobom, koja donosi vesti.
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
DNEVNI HOROSKOP
devica24. 8. - 23. 9.
Neko ne razume vaše ideje i to počinje da se odražava na nivo poslovno-finansijske saradnje. Morate imati dovoljno razumevanja za svoju okolinu, stoga izbegavajte varijantu kažnjavanja ili destruktivno ponašanje. Između vas i voljene osobe neke stvari ostaju nedorečene, razmislite dobro o nastavku svađe.
  • 2026 © - vesti online