Četvrtak 25. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Ponedeljak 04.07.2016.
10:22
Vestionline A

E, smeha - Britanci nam dozvoljavaju da pregovaramo o EU

Bruneji su spremni da Srbija otvori nova poglavlja u pristupnim pregovorima za članstvo u EU... Pardon, ne Bruneji, nego isto takvi neki članovi Evropske unije poput njih... A, da, Velika Britanija je spremna za otvaranje poglavlja 23 u pregovorima između Srbije i EU, javlja RTS.

Reuters
Poglavlja 23 i 24 nisu otvorena tokom predsedavanja Holandije

Britanci su, naime, "skinuli rezervu" i spremni su za otvaranje srpskog poglavlja 23.

Uprkos najavama da bi mogla biti otvorena do kraja juna i holandskog predsedavanja EU, nije otvorena prošlog četvrtka.

Ambasadori zemalja članica su tada na sastanku u Briselu razgovarali o poglavljima 23 i 24, ali su samo konstatovali da zbog protivljenja Hrvatske, ali i Velike Britanije, neće biti moguće održavanje međuvladine konferencije na kojoj bi bila otvorena ta poglavlja.

Premijer Srbije Aleksandar Vučić je uoči odlaska u Pariz rekao da će sa evropskim zvaničnicima razgovarati o tome zašto nisu otvorena poglavlja 23 i 24, jer je Srbija učinila sve da se ona otvore.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
strelac23. 11. - 21. 12.
Neko sumnja u vase praktične sposobnosti i poslovni ishod, ali niz prednosti se nalazi na vašoj strani. Ne treba da ubeđujete saradnike u svoje dobre namere ili poslovne sposobnosti, sačekajte na završnicu koja donosi uspešne rezultate. Ukoliko vam je stalo da privučete nečije interesovanje, jako se potrudite.
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
DNEVNI HOROSKOP
lav22. 6. - 23. 8.
Neko ima dobre namere, dogovor sa jednom osobom čini vam se da obećava zajedničku korist ili poslovno-finansijski dobitak. Zadržite samopouzdanje i optimistizam, ponekad je "prvi utisak" od presudnog značaja za dalji tok poslovnih događaja. Osoba koja privlači vašu pažnju deluje nedodirljivo.
  • 2025 © - vesti online