Utorak 20. 1. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Utorak 15.09.2015.
14:10
telegraf.rs A

Hit u SPS-u: Sloba poručio - E, moj Mrko, opet te zeznuo Ivica!

Poznato je da počasni predsednik SPS-a Milutin Mrkonjić, kada god ima priliku poseti grob osnivača ove stranke i bivšeg predsednika SRJ Slobodana Miloševića.

Tanjug
Poznat kao veliki šaljivdžija, ali i po tome što je ostao veran Slobodanu Miloševiću: Milutin Mrkonjić

Nedavno su održani izbori u SPS, gde je Mrkonjić izabran za počasnog predsednika stranke. On je potom otišao na Miloševićev grob, a od ova dva događaja, u SPS-u napravljen je jedan vic, pomalo morbidan, ali u svakom slučaju zabavan.

Naime, aktuelni predsednik socijalista Ivica Dačić, saznao je da je Mrkonjić nedavno sa Anom Bekutom bio u Požarevcu, gde je ona imala koncert, i tada je iskoristio priliku da poseti Miloševićev grob.

Potom je usledio razgovor Dačića i Mrkonjića, na račun Miloševića, koji je protekao veoma duhovito:

Dačić: Čujem Mrko, bio si kod predsednika u Požarevcu.

Mrkonjić: Znaš ti mene, ne menjam se.

Dačić: Dobro, i šta ti je rekao predsednik?

Mrkonjić: E, rekao mi je: "Koliko vidim moj Mrko, opet te je zeznuo Ivica Dačić".

Dačić: Zezaj, zezaj Mrko, ali ti znaš da se ja ne ljutim.

Mrkonjić osim što redovno posećuje Miloševićev grob, takođe je jedini od funkcionera koji ga i dalje naziva predsednikom SPS-a.

Predsednik socijalista Ivica Dačić , potvrdio je da se ovaj skeč stvarno dogodio, ali i to da su na Mrkonjićev smisao za humor u stranci, davno svi već navikli.

- Ma. Mrka je veliki šmeker. Nikada ne bih mogao da se zbog ovakvih stvari naljutim na njega. Naprotiv on nas sve zabljava - rekao je prvi čovek socijalista.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
vodolija21. 1. - 19. 2.
Nedostaje vam osnovno interesovanje da se posvetite nekim poslovnim temema koje zahtevaju dodatni napor. Nemojte precenjivati svoje profesionalne mogućnosti. Trenutni položaj Meseca u vama podstiče emotivnu nesigurnost, stoga izbegavajte rasparavu ili sumnjivo društvo. Budite iskreni prema svima.
DNEVNI HOROSKOP
strelac23. 11. - 21. 12.
Neko sumnja u vase praktične sposobnosti i poslovni ishod, ali niz prednosti se nalazi na vašoj strani. Ne treba da ubeđujete saradnike u svoje dobre namere ili poslovne sposobnosti, sačekajte na završnicu koja donosi uspešne rezultate. Ukoliko vam je stalo da privučete nečije interesovanje, jako se potrudite.
DNEVNI HOROSKOP
bik21. 4. - 21. 5.
Budite promišljeni pred osobom koja vas je zaintrigirala svojom pojavom ili pričom o poslovno finansijskoj saradnji. Konsultujete svoje saradnike, pre nego što donesete neku zvaničnu odluku. Više glava potencijalno može da smisli bolje rešenje. U susretu sa voljenom osobom, trebate uživati u ljubavi.
  • 2026 © - vesti online