Utorak 24. 2. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Sreda 06.05.2015.
10:53
Tanjug A

"EU da uvaži napore Srbije u dijalogu sa Prištinom"

Predsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić primio je u Beogradu predsednika Progresivne alijanse socijalista i demokrata u Evropskom parlamentu Đanija Pitelu i tom prilikom izrazio nadu da će zemlje Evropske unije uvažiti napore koje Srbija ulaže u dijalog sa Prištinom.

Tanjug
Đani Pitela i Aleksandar Vučić se srdačno rukuju      

Kako je saopštila vladina Kancelarija za saradnju s medijima, premijer i izrazio nadu da će zemlje EU uvažiti i druge političke i ekonomske reformske procese, i otvaranjem pregovaračkih poglavlja podržati napredak Srbije na njenom evropskom putu.

Predsednik političke grupe socijaldemokrata, druge po snazi u Evropskom parlamentu, u kome predstavlja Italiju, preneo je premijeru Vučiću pozdrave i podršku italijanskog premijera Matea Rencija i rekao da se, i u njegovoj zemlji, i u EP, sa velikim interesovanjem prate odvažne reforme koje preduzima srpska vlada.

- Želimo da vidimo Srbiju i Balkan u Evropskoj uniji - rekao je Pitela i dodao da je članstvo Srbije od velikog političkog i ekonomskog značaja za EU.

 Naglasio je da će se u Evropskom parlamentu, ali i u kontaktima sa kolegama iz Nemačke i drugih zemalja, zalagati da se Srbiji otvore pregovaračka poglavlja.

Premijer Vučić zahvalio je i grupi socijademokrata u Evropskom parlamentu, i Italiji, na iskrenoj podršci.

 - Italija je među najvažnijim partnerima Srbije i od najvećeg je značaja da stvorimo bolje poslovno okruženje za nove italijanske i druge investicije - naglasio je predsednik srpske vlade.

           

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
ribe20. 2. - 20. 3.
Imate utisak, da neko ogranicava vaše poslovne mogućnosti ili da vam nameće određena pravila ponašanja. Dobro razmislite na koji način treba da se izborite za bolju poslovnu poziciju, nemojte potcenjivati nečiju ulogu. U emotivnom smislu nije vam dozvoljeno baš sve i nemojte preterivati.
DNEVNI HOROSKOP
vaga24. 9. - 23. 10.
Imate dobro idejno rešenje, ali neko pokušava da ogranici vasu ulogu i uticaj na dalji tok poslovnog dogovora. Nemojte dozvoliti, da se nesporazum negativno odražava na vasu koncentraciju ili da vas neko "ulovi" u svoju zamku. Važno je da se nalazite u pozitivnom okruženju. Pažljivije birajte društvo za grad.
DNEVNI HOROSKOP
vaga24. 9. - 23. 10.
Imate dobro idejno rešenje, ali neko pokušava da ogranici vasu ulogu i uticaj na dalji tok poslovnog dogovora. Nemojte dozvoliti, da se nesporazum negativno odražava na vasu koncentraciju ili da vas neko "ulovi" u svoju zamku. Važno je da se nalazite u pozitivnom okruženju. Pažljivije birajte društvo za grad.
  • 2026 © - vesti online