Načelnik: Moguće je da informacije cure
Policija pokušava da drži u tajnosti informacije koliko god je to moguće, ali postoji mogućnost da te informacije cure i tada je potrebno da se uključi sektor unutrašnje kontrole koji ispituje rad policije, rekao je Dragan Rakić, načelnik Odeljenja za suzbijanje nakrotika iz Policijske uprave (PU) Beograd. Time je skoro potvrdio reči predsednika Tomislava Nikolića...
Od prve policijske akcije "Grom" koja je organizovana početkom decembra, u Beogradu je obavljeno oko 500 zaplena.
- Postoji mogućnost da tajne informacije procure do narko-dilera, rekao je Dragan Rakić i dodao da informacije procure namerno "kada neko otkriva podatke kako bi ostvario korist", ali i slučajno.
- Kada se akcija sprovodi, vi morate da obavestite ljude, recimo dođite u pola pet ujutru, to je dovoljna informacija ako je neko na ulici čuje, sešće neko sa svojim prijateljima pa će reći, objasnio je Rakić i istakao da bi potkupljene policajce trebalo
najstrože kazniti.
Predsednik Srbije Tomislav Nikolić juče je u pisanoj izjavi kritikovao policiju i ocenio da akcije "Grom" nisu dale očekivane rezultate i da je "očigledno je veliki broj osumnjičeniha obavešten".
Rakić je rekao da je problem za policiju činjenica da postoji veliki broj "malih narko-dilera" koji kod sebe imaju manje količine droge, jer u slučaju da se ona otkrije, ne mogu da dobiju visoke kazne. Objasnio je i da većina narko-dilera ima posebne stanove - "štek stanove", samo za čuvanje droge i oružja. Prema njegovim rečima, u Beogradu je prošle godine izvršeno ukupno 2.800 zaplena.
U poslednjoj akciji "Grom 2", beogradska kriminalistička policija pretresla je 28 stanova i privela osmoro osumnjičenih kod kojih su pronađeni droga, oružje i falsifikovani dokumenti.