LDP: Samo je DS naš sigurni budući partner
Prvi na listi "Čedomir Jovanović - Preokret" na izborima u Beogradu Dejan Ranđić kazao je danas da Liberalno demokratska partija (LDP) posle izbora neće učestvovati u pukim matematičkim koalicijama koje se zasnivaju na namicanju većine, umesto na poštovanju principa i programa.
"Kroz ovo iskustvo tokom prethodne četiri godine pre svega vidimo Demokratsku stranku (DS) kao našeg budućeg partnera", kazao je Ranđić agenciji Beta.
On je naveo da podrška LDP posle lokalnih izbora 6. maja neće biti bezrezervna i bez ikakvog zareza, kao što nije bila ni protekle četiri godine, i da će LDP posle izbora ponovo postaviti vrlo jasno šta su to ciljevi koje treba zajedno ostvariti u Beogradu.
Ranđić je rekao da LDP može da pravi koaliciju sa strankama koje vide mogućnost i potrebu da se Srbija, kao i Beograd, afirmiše u pravcu moderne države koja stremi evropskim trendovima i promenama.
Kako je naveo, i pre izbora je potreban dogovor o tome u kom pravcu treba da se kreće Beograd a ne da se čekaju izborni rezultati da bi se tek tada videlo koja matematička koalicija će moći da formira vlast za naredne četiri godine.
"Potrebno je unapređenje, promena u odnosu na dosadašnji razvoj Beograda iako je savršeno jasno da je Beograd bio bolji deo Srbije u smislu razvoja infrastrukture", naveo je Ranđić i dodao da očekuje da LDP kroz izborni proces napravi dogovor sa građanima u kom pravcu treba da se razvija Beograd u narednom periodu.
Ranđić je naveo da je među osnovnim pravcima razvoja Beograda koje nude LDP i "Preokret" departizacija i da je LDP dokazao da je departizacija moguća i da je ta stranka spremna da je sprovodi ne samo deklarativno kroz predizborna obećanja nego kroz konkretno delovanje.
"Mi smo pre tri i po godine upravo to uradili za razliku od drugih. LDP je 2008. na različite pozicije, od upravnih odbora do pozicija gradskih sekretara, članova gradske vlade, ili direktora javnih preduzeća delegirali ljudi koji nisu ni tada bili članovi LDP a nisu ni danas", naveo je Ranđić.
Ranđić je kazao da Beograd mora da privuče evropske i svetske investicije kroz olakšice za ulaganje, da ima jasnu strategiju razvoja preduzetništva, jasno definisano tržište gde će svako ko ima dobru ideju i plan imati šansu da uspe, kao i da stvori ambijent za razvoj.
Prema njegovim rečima, za Beograd koji treba da bude svetska metropola bitan je i sistem vrednosti koji se ne ogledale samo u kilometrima asfalta i urednosti zelenih površina, nego i u kulturnim sadržajima.