Četvrtak 26. 3. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Ponedeljak 21.03.2016.
14:22
Vestionline A

Novi Sad: Učenici terali đaka da pije urin i tukli ga

Učenik šestog razreda OŠ "Branko Radičević" u Novom Sadu Ž. J. pretučen je kaišem u školskom toaletu, a drugi učenici su ga terali da pije urin, navode mediji.

wikipedia.org
OŠ "Branko Radičević" u Novom Sadu

"Gnječili mu prste, tukli kaiševima..."

- Četvorica učenika osmog razreda, Z. M, D. R, B. K. i Đ. B. od septembra prošle godine konstantno zlostavljaju ovog dečaka i još nekoliko njegovih vršnjaka - tvrdi majka Ž. J. prenose domaći mediji.

- Tog dana tukli su ih kaiševima i šakama. Zvali su me u školu, tamo su bili policija i Hitna pomoć. Nisam mogla da dođem sebi. On nije hteo da mi kaže šta se dešava, jako je miran dečak. Primetila sam jednom modrice na rukama i nagnječen prst, ali je rekao da se povredio na fizičkom. Posle mi je priznao da su mu pretili nožem i palili ga upaljačem da bi o svemu ćutao - kaže majka deteta, a prenose agencije.

Od udaraca je dečak zadobio hematome na obe ruke i na leđima. Majka je kasnije saznala i za druge slučajeve - gnječili su mu prste postoljem za toalet-papir, te ga terali da pije urin iz plastične flaše u koju su pre toga pred njim urinirali.

Protiv četvorice osmaka pokrenut je postupak u Višem javnom tužilaštvu za zlostavljanje i mučenje. Oni su policiji priznali svoja iživljavanja, a dodatno šokira to što je sva mučenja snimala jedna devojčica koja ide u isti razred kao i četvorica nasilnika. Snimci su nekoliko dana bili na internetu, ali su skinuti.

Direktor OŠ "Branko Radičević" Aleksandar Maletin kaže da škola nije znala da se odvija nasilje nad mlađim učenicima.

- Pokrenut je disciplinski postupak protiv učenika, napravljen akcioni plan bezbednosti i pojačane mere. Kad se završe disciplinski postupci, donećemo disciplinske mere u mogućnosti škole, ukore i ocene iz vladanja - poručuje direktor škole, prenose mediji.

Aleksandar Maletin kaže za da je škola nakon ovog slučaja uvela "sanduče poverenja", namenjeno anonimnoj prijavi svih nemilih slučajeva u školi.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
devica24. 8. - 23. 9.
Neko ne razume vaše ideje i to počinje da se odražava na nivo poslovno-finansijske saradnje. Morate imati dovoljno razumevanja za svoju okolinu, stoga izbegavajte varijantu kažnjavanja ili destruktivno ponašanje. Između vas i voljene osobe neke stvari ostaju nedorečene, razmislite dobro o nastavku svađe.
DNEVNI HOROSKOP
ribe20. 2. - 20. 3.
Imate utisak, da neko ogranicava vaše poslovne mogućnosti ili da vam nameće određena pravila ponašanja. Dobro razmislite na koji način treba da se izborite za bolju poslovnu poziciju, nemojte potcenjivati nečiju ulogu. U emotivnom smislu nije vam dozvoljeno baš sve i nemojte preterivati.
DNEVNI HOROSKOP
bik21. 4. - 21. 5.
Budite promišljeni pred osobom koja vas je zaintrigirala svojom pojavom ili pričom o poslovno finansijskoj saradnji. Konsultujete svoje saradnike, pre nego što donesete neku zvaničnu odluku. Više glava potencijalno može da smisli bolje rešenje. U susretu sa voljenom osobom, trebate uživati u ljubavi.
  • 2026 © - vesti online