Četvrtak 22. 1. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
1
Četvrtak 14.07.2016.
18:55
Tanjug A

Hrvatski ministar stiže u Srbiju, a evo šta je poručio uoči dolaska

Ministar spoljnih i evropskih poslova u tehničkoj vladi Hrvatske Miro Kovač boraviće sutra u Srbiji, gde će u Subotici prisustvovati obeležavanju 26. godišnjice osnivanja Demokratskog saveza Hrvata u Vojvodini (DSHV). On je uoči svog dolaska poručio da će srpskom kolegi Ivici Dačiću preneti da Srbija mora da poštuje evropske standarde i da neće moci da ima zakon o ratnim zločincima.

Reuters
Posle Angelinog "ribanja", eto Kovača u Srbiji

Taj zakon će Srbija morati da promeni, rekao je Kovač u izjavi za medije i ponovio da bez promene tog zakona "nema ulaska u EU za Srbiju".

- Poznati su kriterijumi, sve je jasno - kazao je Kovač, prenela je regionalna N1TV.

Kovač je rekao da će mu biti drago da u petak u Vojvodini, kao izaslanik predsednice Kolinde Grabar Kitarović, podrži Hrvate koji tamo žive da konačno uživaju u, kako je rekao, svim manjinskim pravima i tome što imaju svog zastupnika.

- Videću Dačića, kojem ću jasno reći da je naša želja da budućnost bude evropska. Znači, da moraju biti i evropski standardi, a to znači da Srbija neće moći da ima takav zakon o ratnim zločinima. Moraće da ga promeni, ako misli da uđe u EU. To će jasno tako biti i primenjeno od Hrvatske, u prijateljskom duhu - rekao je Kovač.

Kovač će sutra u Subotici prisustvovati obeležavanju 26. godišnjice osnivanja Demokratskog saveza Hrvata u Vojvodini (DSHV). On će se potom sastati sa Dačićem u Domu DSHV u Subotici, a nakon toga se očekuje da će se obratiti novinarima. Po dolasku Kovač će prisustvovati misi u crkvi Sv. Mihaela Arhandela.

POVEZANE VESTI

Četvrtak 14.07.2016. 19:08
Taman da Seselju ne bude dosadno.
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
blizanci22. 5. - 21. 6.
Delujete optimistično i očekujete pozitivne odgovore. Međutim, trenutna situacija na poslovnoj sceni ne zavisi prvenstveno od vaše volje ili uticaja. Pravilno procenite redosled poteza i nemojte dozvoliti da vas neko preduhiti. Važno je da pažljivije birate reči koje izgovarate pred svojim partnerom koji je nervozan.
DNEVNI HOROSKOP
strelac23. 11. - 21. 12.
Neko sumnja u vase praktične sposobnosti i poslovni ishod, ali niz prednosti se nalazi na vašoj strani. Ne treba da ubeđujete saradnike u svoje dobre namere ili poslovne sposobnosti, sačekajte na završnicu koja donosi uspešne rezultate. Ukoliko vam je stalo da privučete nečije interesovanje, jako se potrudite.
DNEVNI HOROSKOP
vaga24. 9. - 23. 10.
Imate dobro idejno rešenje, ali neko pokušava da ogranici vasu ulogu i uticaj na dalji tok poslovnog dogovora. Nemojte dozvoliti, da se nesporazum negativno odražava na vasu koncentraciju ili da vas neko "ulovi" u svoju zamku. Važno je da se nalazite u pozitivnom okruženju. Pažljivije birajte društvo za grad.
  • 2026 © - vesti online