Subota 13. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Četvrtak 13.03.2014.
22:25
Beta A

Pušten predsednik opštine Budva, pritvoren savetnik CG Vlade

Predsedniku opštine Budva Lazaru Rađenoviću ukinut je pritvor, u koji je bio stavljen u utorak zbog osnovane sumnje da je zloupotrebom službenog položaja 2007. godine oštetio opštinu Budva za oko dva miliona evra.

Međutim, sud u Podgorici odredio je pritvor savetniku Vlade Crne Gore za investicije i strana ulaganja Aleksandru Tičiću, zbog sumnje da je u isto vreme pomagao Rađenoviću u finansijskoj transakciji kojom je oštećen budžet Budve. Tičih je tada radio u opštini Budva.

Neko s ove, neko s one strane žice (Foto: Ilustracija)
 

Crnogorsko Specijalno tužilastvo za borbu protiv organizovanog kriminala, međutim, najavilo je da će protiv Rađenovića pokrenuti kirivični postupak zbog sumnje da je ranije zloupotrebio službeni položaj, čime je oštećen budvanski budžet.

Rađenović je 2007. godine bio zadužen za opštinske finansije. Tada je privatnoj firmi Luna SP prodato zemljište na brdu Košljun, a ona je kasnije tu istu parcelu, mnogo skuplje, prodala jednoj arapskoj kompaniji.

Tužilaštvo je, takođe, saopštilo da će krivični postupak biti sproveden i protiv Jelice Petricević, bivše direktorke Prve banke Crne Gore, preko koje je obavljena pomenuta finansijska transakcija, kao i protiv Vida Rađenovića iz firme Luna SP. Petričević i Vido Rađenović se terete kao pomagači u zloupotrebi službenog položaja Lazara Rađenovića.

Portparol Vlade Crne Gore Srđan Kusovac rekao je da će se Vlada odrediti prema pravno-političkim posledicama daljeg angažovanja u Vladi savetnika Aleksandra Tičića, nakon što se on izjasni o pretpostavkama da je odgovoran za štetu koja je nanesena budžetu opštine Budva.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
devica24. 8. - 23. 9.
Neko ne razume vaše ideje i to počinje da se odražava na nivo poslovno-finansijske saradnje. Morate imati dovoljno razumevanja za svoju okolinu, stoga izbegavajte varijantu kažnjavanja ili destruktivno ponašanje. Između vas i voljene osobe neke stvari ostaju nedorečene, razmislite dobro o nastavku svađe.
DNEVNI HOROSKOP
vaga24. 9. - 23. 10.
Imate dobro idejno rešenje, ali neko pokušava da ogranici vasu ulogu i uticaj na dalji tok poslovnog dogovora. Nemojte dozvoliti, da se nesporazum negativno odražava na vasu koncentraciju ili da vas neko "ulovi" u svoju zamku. Važno je da se nalazite u pozitivnom okruženju. Pažljivije birajte društvo za grad.
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
  • 2025 © - vesti online