Subota 17. 1. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
10
Utorak 25.01.2011.
09:07
P. Arsić - Vesti A

Nemci napisali novi Ustav BiH

Lider SDA Sulejman Tihić potvrdio je da mu je u Berlinu predstavljen predlog za promene Ustava BiH. "Vesti" su prve objavile, još početkom decembra prošle godine, da će pod dirigentskom palicom Nemaca biti pokrenuta reforma Ustava BiH. Tihić i Bakir Izetbegović, član Predsedništva BiH, protekle sedmice boravili su u Berlinu, na poziv kancelarke Angele Merkel s kojom su se sreli krajem novembra prošle godine.

Sulejman Tihić

U drugom krugu razgovora Tihić i Izetbegović su razgovarali samo sa njenim saradnicima, predvođenim savetnikom nemačke kancelarke za spoljnu i bezbednosnu politiku Kristofom Hojsgenom.


Predmet razgovora, kako je otkrio Tihić po povratku u Sarajevo, nije bila implementacija izbornih rezultata, nego promene Ustava BiH. Na pitanje novinara da precizno odgovori jesu li dobili zahtev da oba HDZ-a participiraju u vlasti, Tihić je rekao:


- Nismo. Nije uopšte bilo govora o tome ko bi s kim pravio vlast. Više su nas podsticali da se proces uspostave vlasti što pre okonča.


Tihić je rekao da su u Berlinu on i Bakir Izetbegović izneli primedbe, sugestije i dopune te da se nadaju da će bar neke biti uvažene.

Sastanci u Berlinu

 

U petak, 21. januara, Hojsgen je u Berlinu razgovarao i sa liderom HDZ-a Draganom Čovićem i potpredsednicom ove partije Borjanom Krišto.


U priličnom uvijenom saopštenju HDZ-a takođe je potvrđeno da je tema razgovora bila reforma Ustava BiH.


U Berlin bi ove sedmice, prema pisanju medija, trebalo da otputuju i delegacije SDP-a i SNSD-a. Predsednik SNSD-a Milorad Dodik tvrdi da nije dobio nikakav poziv, uz ocenu da je neozbiljno da ga pozivaju preko medija.

POVEZANE VESTI

Utorak 25.01.2011. 09:20
Наравно прво су звали муслимане и Хрвате да их питају како да промијене устав тј. шта то овим народима одговара, а онда зову и Србе у Берлин да ми само прихватимо како они скроје.Надам се и вјерујем да Додик то неће прихватити или у противном неће бити добро.
Utorak 25.01.2011. 11:25
Да су узели свој устав па нешто паметно предложили из њега, или из своје правне историје, то не би био никакав проблем, али лопови би да `окушају` нешто ново. Где? У малом експерименталном простору званом БиХ.
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
blizanci22. 5. - 21. 6.
Delujete optimistično i očekujete pozitivne odgovore. Međutim, trenutna situacija na poslovnoj sceni ne zavisi prvenstveno od vaše volje ili uticaja. Pravilno procenite redosled poteza i nemojte dozvoliti da vas neko preduhiti. Važno je da pažljivije birate reči koje izgovarate pred svojim partnerom koji je nervozan.
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
DNEVNI HOROSKOP
vaga24. 9. - 23. 10.
Imate dobro idejno rešenje, ali neko pokušava da ogranici vasu ulogu i uticaj na dalji tok poslovnog dogovora. Nemojte dozvoliti, da se nesporazum negativno odražava na vasu koncentraciju ili da vas neko "ulovi" u svoju zamku. Važno je da se nalazite u pozitivnom okruženju. Pažljivije birajte društvo za grad.
  • 2026 © - vesti online