Petak 26. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Četvrtak 15.02.2018.
13:18
Politika A

Prodata 2 audija koja su Vučiću "prelila čašu"

Dva nova audija od po 100.000 evra koje je kupio bivši direktor Elektroprivrede Srbije Aleksandar Obradović prodati su po sistemu staro za novo, piše Politika.

pixabay.com
Foto: Ilustracija

Kako kažu u ovom javnom preduzeću, ovi luksuzni automobili nabavljeni početkom 2016., prodati su u grupi od 35 polovnih vozila, a po sistemu staro za novo nabavljena su vozila za prevoz zaposlenih, čime se nastavilo sa uštedama u EPS-u.c

Kako podseća list, Obradovića je kupovina "audija" koštala funkcije, jer ih je kupio u trenutku kada je minus u firimi bio oko 10,5 milijardi dinara. 

Umesto da u času kada je kupovao nove luksuzne automobile proda neki od sedam audija koji su mu bili na raspolaganju (kako je vlada naložila radi uštede na svim nivoima), on je vozni park dodatno ojačao s još dva luksuzna vozila, podseća list. Kako navodi Politika, EPS je samo na kupovini goriva u prošloj godini uštedeo 8,8 milijardi dinara, što je 19 odsto manje od plana. 

Prema predlogu v.d. direktora EPS-a Milorada Grčića, uvedene su mere za racionalizaciju voznog parka. Istovremeno je na nivou celog EPS-a uvedeno i ograničenje u kubikaži automobila pa se vodi računa o tipu vozila, klasi, kubikaži, svrsi korišćenja i ceni održavanja. 

Podsetimo, Obradović je sa mesta prvog čoveka EPS-a smenjen u martu 2016. godine zbog navodnih malverzacija u tom javnom preduzeću i nepoštovanja vladinih mera štednje. Optuživali su ga da je kupovao luksuzne automobile. 

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je tada istakao da je kupovina dva audija kap koja je prelila čašu za smenu direktora Elektroprivrede Srbije Aleksandra Obradovića.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
ribe20. 2. - 20. 3.
Imate utisak, da neko ogranicava vaše poslovne mogućnosti ili da vam nameće određena pravila ponašanja. Dobro razmislite na koji način treba da se izborite za bolju poslovnu poziciju, nemojte potcenjivati nečiju ulogu. U emotivnom smislu nije vam dozvoljeno baš sve i nemojte preterivati.
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
DNEVNI HOROSKOP
lav22. 6. - 23. 8.
Neko ima dobre namere, dogovor sa jednom osobom čini vam se da obećava zajedničku korist ili poslovno-finansijski dobitak. Zadržite samopouzdanje i optimistizam, ponekad je "prvi utisak" od presudnog značaja za dalji tok poslovnih događaja. Osoba koja privlači vašu pažnju deluje nedodirljivo.
  • 2025 © - vesti online