Nedelja 23.10.2011.
22:11
Vestionline, Blic A

Partizan jedva izašao na kraj sa Krkom

Košarkaši Partizana pobedili su slovenačku Krku sa 68:63 (22:19, 16:19, 12:12, 18:13) u 4. kolu ABA lige.

Košarkaši Partizana još uvek nisu prebrodili poraz od Efesa u Evroligi

Partizan je u novobeogradskoj 'Hali sportova' pred malim brojem vernih navijača, naišao na vrlo jak otpor poslednjeplasiranog tima ABA lige i sve do poslednja tri minuta nije mogao da se nasluti pobednik.

Posle prve četvrtine koja je protekla u opreznoj igri (22:19), Krka je u drugoj deonici znatno popravila igru u odbrani, što je rezultiralo izjednačenim skorom na poluvremenu - 38:38.

Ni u drugom poluvremenu ništa se u odnosu snaga nije promenilo. Partizan je izbegao pad koji mu se najčešće dešava u trećoj četvrtini, ali ni u napadu nije blistao, pošto je pogađao svaki treći šut za dva poena.

Tek u 37. minutu, crno-beli su poveli sa šest poena razlike, što je bila i najveća prednost do samog kraja meča. Imali su igrači Krke šansu da na deset sekundi pre isteka vremena kod rezultata 66:63 zaustave napad Partizana, ali su na kraju napravili faul i crno-beli su zabeležili nove bodove u regionalnom takmičenju.

Najefikasniji u timu Partizana bili su Čakarević sa 11 poena i 8 skokova, dok je Raduljica ubacio 10 poena. U protivničkoj ekipi Bakster je blistao sa 18 poena.

Partizan naredni meč igraju sa Makabijem u Evroligi (27.10), ali i u ABA ligi.