0
Subota 16.10.2010.
23:21 >> 00:11h

Barselone pobedila Valensiju, Real prvi

U 7. kolu španske primere fudbaleri Barselone uspeli su da preokrenu rezultat i pobede Valensiju na svom "Nou Kampu" sa 2:1, dok se Real ubedljivim trijumfom u Malagi sa 1:4, popeo na vrh tabele.

Barsa je do pobede došla boljom igrom u drugom poluvremenu, kada je uspela da napravi rezultatski preokret, obzirom da je prvih 45 minuta pripalo gostima.

Valensija je povela u 38. minutu preko Pabla Hernandeza koji je iz kontranapada iskoristio odličnu asistenciju Matjea.

Posle samo dva minuta igre u nastavku, Inijesta je umakao odbrani gostiju koja nije uspela da ga zaustavi ''ofsajd zamkom'' i bez problema realizovao situaciju jedan na jedan sa golmanom gostiju Cezarom Sančezom.

Potpuni preokret dogodio se u 63. minutu, kada je Pujol posle Ćavijevog centaršuta sa desne strane bio najviši u skoku i udarcem glavom, u stilu pravog centarfora postavio konačnih 2:1.

Ovim trijumfom Barselona se na drugoj poziciji tabele izjednačila sa Valensijom, sa 16 osvojenih bodova, dok prvo mesto pripada Realu koji nakon pobede na gostovanju Malagi sa 1:4, ima jedan bod više.

Po dva gola za "kraljevski klub" postigli su Gonzalo Iguain i Kristijano Ronaldo, dok je počasni gol za Malagu delo Stadsgarda.

Ranije danas, siguran je bio i Atletiko koji je u Madridu sa 2:0 pobedio Hetahe. Golove za "jorgandžije" postigli su Simao i Dijego Kosta.