0
Subota 21.11.2015.
18:33 >> 20:09h

Muk u Madridu: Barsa ponizila "kralja"

Da se zna ko je španski i evropski šampion! Barselona se poigravala sa Realom u "El Klasiku", najvećem derbiju na svetu. Katalonci su slavili 4:0 na "Santijago Bernabeu" i pobegli ljutom rivalu čak šest bodova.

Reuters
Kristijano Ronaldo u duelu sa trojicom igrača Barselone

Madriđani treba da budu zadovoljni što su samo četiri puta vadili loptu iz mreže. Nejmar i Suarez poigravali su se sa "kraljevićima". Domaći navijači nisu znali šta ih je snašlo, a na terenu je postojao samo jedan tim - Barselona.

Real je dobro počeo drugo poluvreme, imao nekoliko dobrih prilika, ali je gol Inijeste u 53. minut u raspršio nade Barse. U igri mačke i miša u nastavku meča, Suarez je još jednom zatresao mrežu Kejlora Navasa, pa su domaći navijači ponovo od muke aplaudirali gostujuem igračima. Tu čast nekada je imao Ronaldinjo, a sada su Andresa Inijestu domaći navijači ispratili aplauzom kada je napuštao teren.

Reuters
Kros, Ronaldo i Bejl nisu znali šta ih je snašlo dok fudbaleri Barse slave

Koliko su domaći fudbaleri bili isfrustrirani, dokaz je crveni karton Iska u 84. minut, koji je brutalno udario Nejmara. Argentinski "mađioničar" Lionel Mesi igrao je od 57. minuta, posle dvomesečne pauze, ali nije bio previše zapažen. Nije morao ni da ulazi, Barsa je toliko bila dominatna da im veliki Leo Mesi nije ni bio potreban.