Subota 11.04.2015.
19:05 >> 22:11h
Tanjug A

Primera: Ćićarito je živ, Grizman izvukao Atletiko, Zvezdin dželat zaustavio Barsu

Fudbaleri Reala pobedili su u Madridu ekipu Eibara sa 3:0 (2:0) u utakmici 31. kola španske Primere.

Tanjug/AP
Kristijano Ronaldo sa saigračima proslavlja pogodak

Real je ovim trijumfom prišao na bod zaostatka Barseloni.

Madriđani su poveli u 21. minutu golom Kristijana Ronalda iz slobodnog udarca, posle katastrofalne reakcije gostujućeg golmana.

Portugalac je postigao 38. gol u šampionatu, ali prvi iz slobodnog udarca posle godinu dana.

Na 2:0 povisio je Ćićarito Ernandez deset minuta kasnije, a konačan rezultat postigao je Hese u 83. minutu.

Fudbaleri Malage i Atletiko Madrida odigrali su nerešeno 2:2 (1:1) u utakmici 31. kola španske Primere.

Atletiko je ovim remijem napravio korak nazad u borbi za treće mesto na tabeli, koje naredne sezone vodi direktno u Ligu šampiona.

Dvostruki strelac za goste bio je Antoan Grizman, Fernado Tores je 37. minutu pogodio sopstvenu mrežu, dok je gol za Malagu postigao Garsija Samjuel.

Grizman je postigao 18. gol u prvenstvu, a Malaga će imati dosta primedbi na račun sudija, koji su pogrešili prilikom izjednačujućeg pogtka francuskog internacionalca.

Fudbaleri Barselone odigrali su nerešeno 2:2 (2:1) sa Seviljom u gostima i tako su još neizvesnijom učinili trku za titulom.

Katalonci su posle pola sata vodili 2:0 golovima Mesija i Nejmara, Banega je ubrzo smanjio rezultat, a konačni rezultat postavio je Gameiro u 83. minutu.

Kevin Gameiro našim ljubiteljima fudbala ostao je upamćen kao strelac dva gola protiv Crvene zvezde (2:2), kada je noseći dres Strazbura u Ligi Evrope 2005. godine sprečio crveno-bele da nastave evropski put.

Rezultati i strelci 31. kola Primere:
Real Madrid - Eibar 3:0 (Ronaldo 21, Ernandez 31, Hese 83)
Malaga - Atletiko Madrid 2:2 (Tores 37. minut autogol, Samjuel 71 - Grizman 25, 78)
Sevilja - Barselona 2:2 (Mesi 14, Nejmar 31 - Banega 38, Gameiro 84)