Utorak 3. 3. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Sreda 13.10.2010.
12:08
Vestionline A

Italijani ne žele da dođu u Srbiju

Legendarni italijanski fudbaler Luiđi Riva izjavio je dan nakon prekida utakmice Italija - Srbija u Đenovi da drugi meč u kvalifikacijama za EURO 2012 između dve selekcije ne bi trebalo da se igra u Srbiji već na neutralnom terenu.

Điđi Riva

Riva kaže da nikada u životu nije doživeo sličan ispad navijača na tribinama, i da je velika sramota što su huligani prekinuli susret.

"Ceo život sam u fudbalu a ovakve scene nikada pre nisam video. Ozbiljno sam se uplašio kada sam primetio da izgrednici vitlaju noževima na tribinama stadiona, bolje rečeno bio sam šokiran. Tužan sam zbog prekida utakmice jer je to trebao da bude fudbalski spektakl. Ono što smo videli na stadionu u Đenovi je delikvencija. Ne želimo da brinemo za našu bezbednost prilikom gostovanja Srbiji u drugom delu kvalifikacija i zato smatram da UEFA treba da donese odluku o tome da se taj meč igra na neutralnom terenu", rekao je Điđi Riva.

Grupa Huligana je u utorak uveče prekinula meč u sedmom minutu... 

Italijanska policija je uhapsila 17 osoba zbog izazivanja i učestvovanja u neredima pre, tokom i posle otkazivanja fudbalskog meča Italija -Srbija.

Predsednik Fudbalskog saveza Srbije (FS S) Tomislav Karadžić je, rano jutros u Beogradu po povratku iz Italije, izrazio žaljenje što je došlo do prekida kvalifikacione utakmice za Evropsko prvenstvo.

Inače, Luiđi Riva je sa "azurima" osvojio pehar na šampionatu Evrope 1968. održanom u Italiji. U finalu održanom u Rimu, Italija je pobedila SFR Jugoslaviu sa 2:0. Riva je dao prvi gol, a Anastasi drugi. Dragan Džajić je bio najbolji strelac turnira sa dva gola.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
devica24. 8. - 23. 9.
Neko ne razume vaše ideje i to počinje da se odražava na nivo poslovno-finansijske saradnje. Morate imati dovoljno razumevanja za svoju okolinu, stoga izbegavajte varijantu kažnjavanja ili destruktivno ponašanje. Između vas i voljene osobe neke stvari ostaju nedorečene, razmislite dobro o nastavku svađe.
DNEVNI HOROSKOP
vaga24. 9. - 23. 10.
Imate dobro idejno rešenje, ali neko pokušava da ogranici vasu ulogu i uticaj na dalji tok poslovnog dogovora. Nemojte dozvoliti, da se nesporazum negativno odražava na vasu koncentraciju ili da vas neko "ulovi" u svoju zamku. Važno je da se nalazite u pozitivnom okruženju. Pažljivije birajte društvo za grad.
DNEVNI HOROSKOP
vodolija21. 1. - 19. 2.
Nedostaje vam osnovno interesovanje da se posvetite nekim poslovnim temema koje zahtevaju dodatni napor. Nemojte precenjivati svoje profesionalne mogućnosti. Trenutni položaj Meseca u vama podstiče emotivnu nesigurnost, stoga izbegavajte rasparavu ili sumnjivo društvo. Budite iskreni prema svima.
  • 2026 © - vesti online