19
Nedelja 13.07.2014.
20:36 >> 00:36h

Gece doneo Nemačkoj "zlatnu boginju"!

Sećate li izjave legendarnog engleskog golgetera Garija Linekera: Fudbal je igra u koj uvek pobeđuju Nemci! Zahvaljujući golu rezerviste Marija Gecea u 113. minutu, Nemačka je na Marakani u Rio de Žaneiru pobedila Argentinu 1:0 i po četvrti put postala šampion planete.

Heroj Nemačke: Mario Gece

Rezervisti su doneli veliki trijumf “pancerima”. Širle je prodro po levoj strani, dodao loptu do Gecea, a napadač Bajerna iz neposredne blizine zatresao mrežu Romera u 113. minutu. Do tog trenutka, golman Argentine više od 400 minuta nije primio gol na SP. Nemci slave, pokazali su najviše i sasvim saslušeno se vraćaju kući sa “zlatnom boginjom”.

U 120 minuta bespoštedne borbe, Nemačka je imala veći posed lopte, imala najbolju priliku preko Hevedesa, koji je pogodio staticu u poslednjim trenucima prvog poluvremena.

S druge strane, odlične šanse za “gaučose” propustili su Iguain, Mesi i Palasio u produžecima, kada je pokušao da lobuje Nojera. Zanimljivo, da Argentinici nisu uputili nijedan šut u okvir gola Nemaca.

120+2. minut - Slobodan udarac za Argenitnu. Poslednja šansa za "gaučose". Nojer brani. KRAJ UTAKMICE - NEMAČKA JE ŠAMPION!
120. minut - Sekundi dele Nemce od četvrt titule svetskog šampiona.
113. minut - GOOOOOOL - Gece za 1:0. Nemčka je blizu titule. Širle je prošao, uposlio Gecea, koji matira Romera i postaje junak Nemačke.
112. minut - Igrači su iscrpljeni, kao da i jedni i drugi jedva čekaju penale. Mala je verovatnoća da ćemo videti gol.
109. minut - Švajnštajger je krvav posle starta Aguera.
106. minut - Počeo je drugi produžetak.
105+1. minut - Završen je prvi produžetak.
101. minut - Nema uzbuđenja na Marakani.
97. minut - Kakva šansa za Rodriga Palasio. Pokušao je napadač Intera da lobuje Nojera, ali je to bilo slabo.
92. minut - Aguero je pokušao iskosa sa leve strane, ali je slabo šutirao popularno Kun.
91. minut - Počeo je prvi produžetak. Sjajnu šansu imao je Širle, ali je opet odbranio Romero, koji nije savladan više od 400 minuta u Brazilu.
90+4. minut - Kraj drugog poluvremena. Produžeci na Marakani.
90+1. minut - Gece je pokušao, ali slabo je to za Romera. Još malo pa produžeci, možda i penali...
90. minut - Igaće se još tri minuta pre verovatnih produžetaka.
88. minut - Umesto Klosea, u igri je Gece.
82. minut - Kros šutira sa 20 metara, posle asistencije Ozila, ali je vezista "pancera" nije šutirao u njegovom stilu. Pokušao je da plasira, lopta je otišla pored gola.
80. minut - Hevedes i Klose su imali šansu, ali su se spetljali.
79. minut - Korner za Nemce. "Panceri" su na ovom SP postigli šest golova iz prekida. Garaj je otklonio opasnost.
78. minut - Palasio ulazi umesto Iguaina.
75. minut - Konačno smo nešto videli i od Mesija, ali je lopta posle njegovog šuta završila pored gola.
74. minut - Mesi neprimetan.
68. minut - Nema uzbuđenja na Marakani. Igra se na sredini terena, bez rizika. Da li ćemo opet gledati produžetke?
65. minut - Žuti karton dobio je i Serhio Aguero. U kartonima 2:2, u golovima 0:0. Sudija Ricoli odlično obavlja posao zasad, bez greške.
64. minut - Žuti karton, prvi za Argentinu, dobio je Havijer Maskerano.
63. minut - Korner za Argentinu. Nema opasnosti po gol Nojera.
62. minut - Ozil je pokušao, ali slabo, pokušao je lošijom desnom nogom.
59. minut - Klose je pokušao glavom posle centaršuta Lama, ali je Romero lako uhvatio loptu. Opet Nemci pritiskaju "gaučose".
56. minut - Opet je Nojer istrčavanjem spasio "pancere". Bio je brži od Iguaina. Golmana Nemačke je nokautirao Iguaina, kome se ukazuje pomoć.
54. minut - Miler je centirao, ali je Garaj izbacio loptu u korner.
51. minut - Argentina ima inicijativu na startu drugog poluvremena.
47.minut - Veliku šansu imao je Lionel Mesi, koji je šutirao pored gola.
46. minut - Počelo je drugo poluvreme. U igri je Aguero koji je zamenio Lavecija.

45+2. minut - Hevedes je zatresao stativu. Sreća za Argentinu. Završeno je prvo poluvreme.
44. minut - Klose nije stigao do lopte posle šuta Milera.
43. minut - Kros je bio u dobroj prilici. Šutirao je posle asistencije Milera, ali samo do golmana Romera.
40. minut - Šansa za Mesija, sa gol linije je Humels uspeo da izbaci loptu, Nojer je već bio savladan.
37. minut - Dobar šut Širlea, ali pravo u Romera. Bila je to najveća pretnja po gol "gaučosa".
36. minut - Mesi je imao dobru priliku za Argentinu, ali samo korner. Argentinci opasni u kontrama.
33. minut - Žuti karton je dobio i Hevedes zbog strarta nad Perezom.
32. minut - Kramer se povredio, umesto njega igraće Širle. To je sada ofanzivnija postava "pancera".
30. minut - Iguain za vođstvo Argentine. Ali, sudija je poništio pogodak zbog ofsajda u kome se nalazio napadač "gaučosa". Ostaje 0:0.
29. minut - Bastijan Švajnštajger je dobio prvi žuti karton na utakmici.
28. minut - Lam je ubacio loptu u petarac Argentinu. Umalo da lopta završi u mreži, ali je Romero bio siguran.
25. minut - Nemci su "stali" na loptu, dodaju se na sredini terena, ali bet prave prilike za Klosea i drugove.
21. minut - Velika šansa za Iguaina. Pogrešio je Kros, a napadač "gaučosa" sa 16 metara šutira pored gola Nojera. Kao da ga je lopta iznenadila.
17. minut - Kramer je povređen, pa je utakmica na kratko prekinuta.
15. minut - Slobodan udarac za Nemačku. Zabaleta je izbacio loptu iz svog šesnaesterca. Opet pritisak "pancera".
13. minut - Lam je dobro centrirao, ali Klose nije stigao da je zahvati glavom.
12. minut - Prvi korner za "gaučose". Nema opasnosti po Nojera posle centaršuta Lavecija.
10. minut - Argentina se oslobodila početnog pritiska Nemaca. Mesi i drugovi su sve češće na polovini Nemaca.
8. minut - Miler centrira, ali je samo do golmana "gaučosa" Romera.
5. minut - Opasan napad Nemačke, ali Romero je na pravom mestu. Igra se otvoreno na startu.
4. minut - Pokušao je Kros, ali samo do živog zida. S druge strane, pokušaj Iguaina, ali pored gola.
3. minut - Nemci imaju veći posed lopte na startu meča. Slobodan udarac za "pancere". Dobra prilika za šut.

SASTAVI

NEMAČKA: Nojer, Lam, Humels, Boateng, Hevedes, Kramer (od 32. Širle) Švajnštajger, Kros, Ozil, Klose (od 88. Gece), Miler.

ARGENTINA: Romero, Zabaleta, Demikelis, Garaj, Roho, Maskerano, Bilja, Perez (od 85. Gago), Mesi, Iguain (od 77. Palasio), Laveci (od 46. Aguero).