2
Subota 21.06.2014.
17:53 >> 20:22h

Mesi sprečio senzaciju golom u 91. minutu!

Lionel Mesi skratio muke "gaučosa"! Golom omalenog mađioničara s loptom u prvom minutu sudijske nadoknade, Argentina je pobedila Iran 1:0 u prvom susretu drugog kola F grupe na SP u Brazilu.

Serhio Kun Aguero nije uspeo da prođe pored četvorice Iranaca

Malo je falilo da vidmo još jednu senzaciju na šampionatu, ali Mesi nije dozvolio iznenađenje. Sjajnim solo prodorom i šutem sa 20-ak metra matirao je odličnog Hađiđija.

Borili su se Irancii koliko su mogli, u drugom poluvremenu imali i nekoliko dobrih šansi, ali na kraju su ostali poraženi, mnogo bi rekli nezasluženo. Kao protiv BiH i sada Argentinci nisu briljirali, igrali su sporo, jalovo, bezidejno, ali je majstorija Mesija rešila pitanje pobednika.

90+4. minut - Kraj utakmice. Teško izvojevana pobeda Argentina protiv Irana.

90+1. minut - GOOOL - Lionel Mesi je pokazao da je veliki majstor. Solo prodorom sa 20 metara konačno je otključao bravu sjajnih Iranaca.

86. minut - Šansa za Iran. Gudžanehad je izašao sam pred golmana Romera, ali još jedna dobra intervencija golmana "gaučosa".
84. minut - Palasio šutira, ali Hađiđi je nesavladiv.
82. minut - Pokušao je iz daljine Roho, ali pored gola.
81. minut - Na golu Irana briljira Hađiđi. Sve manje vremena za "gaučose".
75. minut - Šansa za Di Mariju, ali je sjajan bio Hađiđi.
74. minut - Lionel Mesi je pokušao iz slobodnog udarca, ali samo u spoljni deo mreže.
67. minut - Još jedna šansa za Iran. Dežagah je šutirao glavom, ali je Romero spasio "gaučose". Najbolja šansa na utakmici.
64. minut - Gužva u šesnaestercu Argentine, ali nije bilo nikog da ugura loptu u mrežu. Iranci su se oslobodili pritiska "gaučosa".
60. minut - Solo prodor Mesija, ali njegov šut završio je pored stative.
55. minut - Argentina preti iz kornera, ali je Garaj slabo zahvatio loptu glavom.
53. minut - Velika šansa za Iran. Gudžanehad šutira glavom, ali Romero brani.
51. minut - Aguero kasni na centaršut. Argentinci napadaju, ali bez uspeha dosad.
50. minut - Pokušao je Zabaleta, ali pored gola.
46. minut - Počelo je drugo poluvreme.
45+2.minut - Kraj poluvremena. Iznenađujuće, bez golova.
45. minut - Prilika za Fernandeza, skočio je posle kornera, ali iznad gola.
42. minut - Prilika za Hoseinija posle kornera, ali malo pred gola. Iranci opasni posle prekida.
40. minut - Mesi i drugovi ne pronalaze ključ za odbranu Irana.
36. minut - Još jedan slobodan udarac za "gaučose" sa 30-ak metara. Mesi je centrirao, Garaj skočio, ali iznad gola.
33. minut - Šutira Mesi, ali slabo, iznad gola. Nema opasnosti po Hađiđija.
32. minut - Slobodan udarac za Argentinu sa 20 metara. Prilika za Mesija.
30. minut - Slaba igra Aregentine u prvih pola sata susreta.
24. minut - Prvi korner za Argentinu. Roho pokušava glavom, ali pored gola.
22. minut - Aguero šutira, ali je Hađiđi odbranio sjajnom paradom.
19. minut - Di Marija je pokušao sa 20 metara, ali preko gola.
17. minut - Prvi korner za Iran.
14. minut - Šansa za Iguaina, ali Hađiđi je odbranio. Povredio se golman Iranaca, ali ipak nastavlja meč.
12. minut - Argentina bez šanse u dosadašnjem toku utakmice.
9. minut  - Iranci su se opredelili za "bunker". Očekivano! Zasad, Argentinci nemaju rešenja.
6. minut - Aguero je bio u šesnaestercu Irana, ali nije se dobro snašao.
4. minut - Prvu priliku ima Iran iz prekida, ali Hoseini šutira pored gola.
1. minut - Utakmica je počela. Sudija na ovom meču je naš Milorad Mažić.

SASTAVI

ARGENTINA: Romero, Zabaleta, Fernandez, Garaj, Roho, Maskerano, Gago, Di Marija, Mesi, Aguero (od 78. Laveci), Iguain (od 78. Palasio).

IRAN: Hađiđi, Hoseini, Sedađi, Montazeri, Poladi, Nekunam, Tejmurian, Hajsafi (R. Hađiđi), Dedžagah (od 85. Alireza), Šodžeji (od 77. Hejdari), Gudžanehad.