0
Subota 05.07.2014.
17:48 >> 20:11h

Kraj za "đavole": Argentinci u polufinalu!

Majstorija Gonzala Iguaina u osmom minutu bila je dovoljna da Argentina savlada Belgiju 1:0 i plasira se u polufinale Svetskog prvenstva. Za razliku od prethodnih susreta, kada su "đavoli" stvorili mnogo prilika, protiv čvrstih "gaučosa" jedva da su nekoliko puta ugrozili gol Romera.

Slavlje Argentinaca posle gola Gonazala Iguaina

Argentinci su "stisli" Belgijance na startu. Već u osmom minutu, lopta je srećno stigla do Iguaina, koji je sjajnim šutem sa 12-13 metara prevario Kurtou. Posle toga, "gaučosi" su prepustili sredinu terena Belgijancima, a iz kontre pretili.

Imali su izabranica Alehandra Sabelje bolje šanse. Iguain je pogodio prečku početkom drugog poluvremena, Mesi je u finišu oči u oči sa Kurtoom nije uspeo da povisi rezultat, dok Belgijanci nisu stvorili nijednu izglednu šansu i sasvim zasluženo pakuju kofere.

U finišu susreta, Vlmots je poslao visokog Van Bujtena u napad. Pokušavali su "đavoli" dugim loptama da nađu Felainija, Lukakua...ali Garaj i De Mikelis dobili su sve vazdušne duele. Jedino uzbuđenje pred golom Romera dogodilo se u petom minutu sudijske nadoknade vremena kada se Lukaku nije snašao, a Vicel sa 20 metara šutirao preko gola.

Argentince nije demoralisala ni povreda Anhela di Marije, verovatno najboljeg igrača Argentine na ovom SP, koji je u 30. minutu morao da napusti teren i neizvesno je njegovo učešće u polufinalu.

90+6. minut - Utakmica je završena.
90+5. minut - Lukaku je imao šansu za izjednačenje. Šutirao je i Vicel, ali nema gola.
90+4. minut - Mesi je imao veliku šansu, ali mu je Kurtoa odbranio.
90. minut - Igraće se još pet minuta. Argentina sve bliža polufinalu.
85. minut - De Brujne šutira iz daljine, Garaj odbija u korner.
83. minut - Palasio je imao šansu, ali nema gola. "Gaučosi" rutinski uvaju rezultat, nema pritiska Belgijanaca.
81. minut - Sabelja pojačava sredinu terena. Ušao je Gago, izašao Iguain.
76. minut - Mertens je pokušao direktno iz slobodnog udarca, ali pored gola.
75. minut - Žuti karton za Bilju, prvi zapisani kod Argentinaca.
72. minut - Argentinci zadržavaju vreme, česti prekidi, Belgija je bez šanse.
68. minut - Žuti karton za Alderverelda zbog starta nad Biljom.
65. minut - Umalo autogol posle nespetne intervencije Garaja, ali je Romero bio oprezan.
61. minut - Felaini je glavom šutirao sa desetak metara, ali preko gola. Prva prilika za "đavole" u nastavku.
59. minut - Laveci je na zemlji, dvostruka izmena u selekciji Belgije. Na terenu su Lukaku i Mertens.
55. minut - Solo prodor Iguaina, pogodio je prečku napadač "gaučosa".
53. minut - Prvi žuti karton na susretu dobio je Eden Azar. Bolja Argentina na startu drugog poluvremena.
52. minut - Nova šansa za Argentinu. Laveci nije uspeo da zatrese mrežu Kurtoe.
51. minut - Umalo je Iguain postigao i drugi gol, ali lopta se odbila od noge Van Bujtena i otišla u korner.
48. minut - Slobodan udarac za Argentinu. Izvodi Mesi. Pokušao je da centrira, ali na drugoj stativi nije bilo nikog od njegovih saigrača.
46. minut - Počelo je drugo poluvreme.
45+2. minut - Kraj prvog poluvremena.
42. minut - Dobra prilika za Belgiju. Miralas je pokušao glavom posle centaršuta Fetongena, ali pored gola.
40. minut - Preko gola šutira Mesi.
39. minut - Slobodan udarac sa 16 metara za Argentinu posle starta nad Mesijem. Idealna prilika za 2:0.
37. minut - Napadaju Belgijanci, ali nema prilike za Azara i drugove. Argentinci se zasad odlično brane.
33. minut - Veliki hendikep za Argentinu. Di Marija ne može da nastavi utakmicu, umesto njega igraće Perez.
30. minut - Povređen je Anhel di Marija.
28. minut - Di Marija je bio u šansi, posle kontre koju je započeo Mesi, ali je Kompani izblokirao šut brzonogog veziste.
26. minut - De Brujne šutira sa 25 metara, ali je Romero dobro intervenisao.
21. minut - Belgijanci napadaju, imaju veći posed lopte, ali nema prave prilike za "đavole".
18. minut - Kompani je pokušao glavom posle kornera, ali iznad gola.
15. minut - Prvi korner za Belgiju. Nema opasnosti po Romera.
13. minut - Gol kao da je "otreznio" Belgijance, koji tek sada počinju da igraju. Pre toga su pustili Argentince da diktiraju tempo.

8. minut - GOOOOL - Iguain za vođstvo "gaučosa". Srećno je došla lopta do napadača "gaučosa" koji je sa 12-13 metara sjajnim šutem matirao Kurtou.

6. minut - Argentina ima terensku inicijativu na startu meča.
3. minut - Laveci je bio u odličnoj šansi, posle proigravanja Mesija, ali je Kompani otklonio opasnost ispred svog gola.
1. minut - Utakmica je počela.

SASTAVI

ARGENTINA: Romero, Zabaleta, Demikelis, Garaj, Basanta, Maskerano, Bilja, Laveci (od 70. Palasio), Di Marija (od 33. Perez), Iguain (od 81. Gago), Mesi.

BELGIJA: Kurtoa, Aldervereld, Van Bujten, Kompani, Fertongen, Vicel, Felaini, De Brujne, Azar (od 75. Čadli), Oriđi (od 60. Lukaku), Miralas (od 60. Mertens).