1
Nedelja 22.06.2014.
17:48 >> 20:54h

Oriđi odveo Belgiju u osminu finala, Rusija strepi

Golom rezerviste Divoka Oriđija u 88. minutu, Belgija je pobedila Rusiju 1:0 u prvom susretu drugog kola H grupe i tako obezbedila plasman u osminu finala SP u Brazilu. Većim delom susreta gledali smo uspavanku na Marakani, ali je sjajna asistencija Azara i spretnost mladog napadača "đavola" presudila četi Fabija Kapela.

Trenutak kaa Divoka Oriđi donosi pobedu Belgiji protiv Rusije

Opet je sjajan osećaj imao Mark Vilmots kada je u 58. minutu izveo nezapaženog Lukakua i uveo 19-godišnjeg Oriđija, koji je matirao Akinfejeva dva minuta pre kraja i tako Belgijance uveo među 16 najboljih selekcija planete. Zanimljivo, sva tri gola Belgije u Brazilu postigli su rezervisti (na prvom susretu Felaini i Mertens).

U jednoj od slabijh utakmica u dosadašnejm toku šampionata gledali smo ravnopravan duel. Rusi mogu da žale za fenomenalnom šansom Kokorina koji je u 44. minutu glavom sa pet metara šutirao pored gola Kurtoe. Imala je "zbornaja komanda" nekoliko dobrih situacija i u drugom poluvremenu, ali Kokorin i drugovi nisu uspeli da savladaju Kurtou.

90+4. minut - Belgija je pobedila Rusiju 1:0 i plasirala se u osminu finala.
90+2. minut - Šansa za Miralasa, ali brani Akinfejev.

88. minut - GOOOOL - Oriđi dovodi Belgijance u vođstvo. Asistent je Azar, a mladi napadač "đavola" trese mrežu Akinfejeva.

86. minut - Pritisak Belgijanaca u finišu. Azar ima priliku, ali šutira pored gola.
84. minut - Slobodan udaraca za Belgiju. Rukom je igrao Kanunikov. Dobra šansa za Belgijance sa 25 metara. Miralas pogađa stativu, sreća uz Rusiju.
81. minut - Šansa za Rusiju. Ješčenko je šutirao, ali je lopta završila pored gola. Najbolja prilika u drugom poluvremenu.
74. minut - Žuti karton za Aldervereldea. Glušakov je pokušao, ali loše, nema opasnosti po gol Kurtoe.
73. minut - Pokušaj Ignaševiča glavom, ali preko gola.
70. minut - Ništa se ne dešava na Marakani. Kao da obe selekcije jedva čekaju da se utakmica završi.
62. minut - Slab tempo u drugom poluvremenu. Rusija ima veći posed lopte, Belgija se opredelila da preti iz kontri, ali nema šansi za pogodak.
59. minut - Oriđi je pao u šesnaestercu Rusije, ali nema ni govora o penalu.
56. minut - Mertens ponovo pokušava, ali lopta nije došla do Azara.
54. minut - Žuti karton je dobio Aksel Vicel.
53. minut - Glušakov je pokušao, ali iznad gola. Rusi imaju veći posed lopte u drugom poluvremenu.
49. minut - Posle duela na zemlji su Kanunikov i Vicel. Gore je prošao Belgijanac, ali se vraća na teren.
46. minut - Počelo je drugo poluvreme.
45+1. minut - Kraj prvog poluvremena. Bez golova na "Marakani".
44.minut - Najveća šansu na utakmici propustio je Kokorin. Sa pet metara glavom puca pored gola.
43. minut - Volej Fejzilina, ali iznad gola.
39. minut - Lukaku je šutirao, ali je lopta udarila u glavu Berezutskog.
38. minut - Prvi žuti karton na meču dobija vezista Rusije Glušakov.
36. minut - Opet je Mertens prošao po desnoj strani, ali Akinfejev spasio gol Rusije.
30. minut - Kanunikov iz daljine, ali opet je siguran Kurtoa.
29. minut - Samedov je loše centrirao i tako upropastio dobru akciju Rusije.
25. minut - Belgija je bolja, Rusija preti iz kontri, ali nije bilo stopostotnih šansi.
22. minut - Još jednom je pokušao Mertens, ali pored gola ponovo. Brzonog je Mertens, pravi mnogo problema odbrani Rusije.
19. minut - Dres Mertens šutira sa 20-ak metara, ali malo pored gola. Pritisak Belgijanaca.
14. minut - Velika šansa za Belgiju, ali je Mertens loše centrirao, lopta nije došla do Felainija.
12. minut - Pokušao je Fejzilin, ali je Kurtoa dobro intervenisao. Prvi korner za Rusiju.
10. minut - Maruan Felaini je faulirao Akinfejeva. Faul za Rusiju.
8. minut - Belgija ima inicijativu na startu meča.
4. minut - Dres Mertens je imao šansu za Belgiju, ali nema gola.
2. minut - Kontra Rusije, ali je šut Kanunikova izblokirao Kompani.

SASTAVI

BELGIJA: Kurtoa, Aldervereld, Van Bujten, Kompani, Vermalen (od 31. Fertongen), Vicel, Felaini, De Brujne, Azar, Mertens (od 68. Mirales), Lukaku (od 57. Oriđi).

RUSIJA: Akinfejev, Kozlov (od 62. Ješčenko), Berezutski, Ignaševič, Kombarov, Glušakov, Fejzulin, Šatov (od 85. Džagoev), Samedov (od 89. Keržakov), Kanunikov, Kokorin.