0
Utorak 17.06.2014.
17:49 >> 20:07h

"Džokeri" doneli Belgijancima trijumf nad Alžirom!

Treći preokret na SP (Ili što bi kladioničari rekli iz 2-1). Posle Kostarike i Švajcarske to je uspelo i Belgiji koja je posle preokreta pobedila Alžir 2:1 u prvom susretu H grupe na SP u Brazilu. Golove za vredna tri boda "đavolima" su doneli igrači sa klupe Felaini u 70. i Mertens u 80. minutu, dok je jedini gol za Alžirce iz penala delo Fegulija.

Feguli je doveo Alžir u vođstvo 1:0

Belgijanci su do trijumfa stigli mnogo teže nego što se očekivalo. Sjajni i čvrsti Alžirci odoloveli su do 70. minuta, kada je Felaini sjajnim udarcem glavom izjednačio. Usledila je ofanziva "đavola", a gol odluke delo je još jednog rezerviste Martensa, koji je iskoristio odlično dodavanja Azara i sa 15-ak metara zakucao loptu pored nemoćnog golmana Mbolija.

Selektor Alžiraca Vahid Halihodžić postavio je odlučnu taktiku. Čvrstim srednjim redom i odbranom otupio je oštricu napada Belgijanaca. Golom Fegulija iz penala, Alžir je skoro 45 minuta imao prednost. Većim delom susreta, "đavoli" nisu opravdali renome, mučili su se Azar i drugovi, ali je u finišu individualni kavlitet Belgijanaca i sjajan osećaj selektora Vilmotsa, koji je ubacio Felainija i Mertensa (pre toga i brzonogog Oriđija) donei bodove.

90.+3 minut - Kraj utakmice. Pobeda Belgije 2:1. Mnogo teže nego što se očekivalo.
88. minut - Nova šansa za Felainija, ali se spetljao Belgijanac.
83. minut - Opet je Felaini dobro skočio, ali je Mboli odbranio.
80. minut - GOOOOL - Mertens za 2:1. Odlična kontra Belgije. Sjajan posao je napravio selektor Belgije Mark Vilmots, kada je u nastavku uveo Felainija i Martensa.
77. minut - Viktorija pred golom Alžira. Belgijanci sve opasniji, Alžirci se grčevito brane.
73. minut - Van Bujtern pokušava glavom iz kornera, ali preko gola.
70. minut - GOOOL - 1:1 Felaini glavom izjednačuje. Odlična asistencija De Brujnea, a as Mančester Junajteda je sjajno skočio i lopta je od prečke završila u mrežu.
66. minut - Oriđi je imao najbolju šansu na utakmici za Belgiju, ali još jedna dobra intervencija Mbolija.
65. minut - Ulazi i Felaini, poslednja izmena Marka Vilmotsa.
62. minut - Alžir se odlobodio pritiska Belgijanaca sa starta drugog poluvremena, pa sada puleni Vahida Haihodžića imaju veći posed u nogama. Slaba, očajna Belgija.
58. minut - Opasna akcija Alžira posle kornera. Kurtoa je bio daleko od lopte, ali Gulam šutira malo pored gola.
55. minut - Pokušao je Mertens, koji je uneo živost u napad Belgije, ali Mboli boksuje loptu.
50. minut - Loša reakcija Mbolija, ali je Vicela lopta pogodila u glavu. Ostaje 0:1. Pritisak Belgijanaca na startu drugog poluvremena.
46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Mertens je ušao umesto Čadija.
45+1. minut - Kraj prvog poluvremena. Vodi Alžir 1:0.
44. minut - Čadli je imao šansu, ai preslab udarac. Siguran je golman Alžira.
42. minut - Čadli pokušava šutem sa više od 30 metara, ali nema opasnosti. Očajna igra Belgijanaca u prvom poluvremenu.
39. minut - Slobodan udarac za Belgiju sa 25 metara. Šansa za dobrog izvođača slobodnih udaraca. Očajan šut Fertongena.
35. minut - Dobar šut Vicela iz daljine, ali je odličćan golman Alžira. Šut Čadija, ali je odličan golman Mboli.
33. minut - Prvi korner za Belgiju. Pojačava se pritisak na gol Alžira.
31. minut - Slobodan udarac za Belgiju pose starta nad Azarom. Loš pokušaj De Brujnea.
27. minut - Pokušao je Dembele iz daljine, ali ostaje 0:1.

25. minut - GOOOL - Vodi Alžir. Feguli je siguran sa bele tačke. Ovo je šesti gol igrača Valensije u dresu reprezentacije. Zasad nema promašenog jedanaesterca na SP (6 od 6).

24. minut - Penal za Alžir. Žuti karton za Fertongena. Oboren je Feguli.

22. minut - Pokušao je Vicel sa 25 metara, ai je siguran bio Mboli. Prvo uzbuđenje pred golom Alžiraca.
18. minut - Prvo uzbuđenje pred golom Kurtoe, ali nema golova. Belgija slaba u prvih 20 minuta.
15. minuta - Bez šansi za gol. Loša utakmica na startu.
6. minut - Nema uzbuđenja na startu meča. Alžirci su hrabro ušli u duel, bez respekta prema favorizovanim Belgijancima.

SASTAVI

BELGIJA: Kurtoa, Aldervereld, Van Bujten, Kompani, Fertongen, Dembele (od 65. Felaini), Vicel, De Brujne, Azar, Čadli (od 46. Mertens), Lukaku (od 59. Oriđi).

ALŽIR: Mboli, Mostefa, Bugera, Haliče, Gulam, Međani (od 85.Hilas), Tajder, Bentaleb, Marez, Feguli, Sudani (od 67. Slimani).