2
Subota 14.06.2014.
00:31

Čile slomio "Kengure": Pobeda nad Australijom od 3:1

Reprezentacija Čilea savladala je u drugom meču prvog kola grupe B reprezentaciju Australije rezultatom 3:1. U još jednom sjajnom meču ove večeri, favorizovani Čile je uspeo da savlada "Kengure" u utakmici sa puno uzbuđenja i osvoji očekivana 3 boda.

Reprezentacija Čilea savladala je Australiju u prvom kolu grupe B

Čile je već posle 15 minuta vodio sa dva gola prednosti nakon što su Sančez i Valdivija dva puta zatresli mrežu "Kengura" i činilo se da će Australija doživeti brodolom u ovom susretu .Ipak tim Australije  se vratio sredinom poluvremena nakon što je Kejhil smanjio na 2:1 i pokazao da Čileancima neće biti ni najmanje lako do kraja.

U drugom poluvremenu, Australija je zaigrala znatno ofanzivnije i u nekoliko navrata bila blizu izjednačenja ali je Čile uspeo da se odbrani i na kraju u nadoknadi vremena obezbedi trijumf. Rezervista Pinilja se našao u prilici i nakon što je njegov šut odbranio golman Australije, na loptu je natrčao drugi rezervista Besažur i postavio konačan rezultat.

Posle ove pobede Čilea i debakla Španije već u drugpm kolu ova dva tima će igrati možda i ključnu utakmicu za prolaz u eliminacionu fazu. Uzbudjenja u ovoj grupi tek predstoje a fudbal u prvim mečevima obećavava užitak za sve sladokusce i u narednim duelima.

90+4: Kraj utakmice. Pobeda Čilea posle mnogo muke protiv Australije
90+2: GOOOOL! 3-1 za Čile! Besažur postiže gol nakon odbitka posle udarca Pinilje. Rezervisti Čilea prekratili muke i doneli 3 boda na startu
90. minut: 4 minuta nadoknade.
89. minut: Kejhil u solidnoj prilici ali pada i traži penal. Sudija samo odmahuje i prilika je propala
87. minut: Pinilja menja Vargasa u timu Čilea
85. minut: Pokušaj Sančeza sa distance ali neprecizno
82. minut: PAo je tempo utakmice: Čile igra oprezno a Asutralija počinje da napada bezglavo
79. minut: Zestoki dueli na sredini terena. Australijanci sve nervozniji
71. minut: Kejhil u sjajnj šansi šutira glavom preko gola
69. minut: Izmene na obe strane. Besažur umesto Valdivje za Čile i Haloran umesto Oara kod Kengura.
67. minut: Leki je bio u prilici pred golom Čilea ali je Leki preterao sa driblinzima
62. minut: Šanse na obe strane. Prvo udarac Sančeza izbacuju sa gol linije a na drugoj strani ponovo preti Brešano
61. minut: Izlati najbolji igrač Čilea Vidal koji očigledno nije imao snage da posle povrede igra duće. Zamenio ga je fudbaler Tventea Gutijerez
60. minut: Opasnost pre golom Čilea. Brešano ponovo pravi dar mar u kaznenom prostoru Čilea ali odbrana u poslednjem trenutku dobro reaguje
57. minut: Sjajna šansa za Australiju. Brešano odlično šutira ali sjajna odbrana Brava na gol liniji
53. minut: Gol Australije ali opravdano poništen zbog ofsajda
46 .minut: Počelo drugo poluvreme

Poluvreme: Čile vodi nakon uzbudljivog prvog poluvremena u kome se činilo da će  lako do pobede ali se Australija na vreme vratila i ostala u igri

45+1: Slobodan udarac za Čile ali nema opasnosti po gol Australije
44. minut: Prilika za australiju iz prekida ali loše izveden kombinacija Kengura
42. minut: Smirio se tempo utakmice. Čile kontroliše loptu
39 minut: Čile ponovo napada ali ovoga puta nema opsnosti
36. minut:  Nova šansa za Australiju ali ovoga puta golman je na pravom mestu
35. minut: GOOOL! Tim Kejhil kažnjava opuštenost Čilea i postiže gol za povratak u igru
32. minut: Čile pokušava posle kornera ali se Australija brani
29. minut: Australija pokušava da se vrati u igru ali neuspeo pokušaj kontranapada.

Sastavi timova:

ČILE: Bravo, Isla, Medel, Mena,Jara,Diaz,Vidal (Gutijerez),Aranguiz,Valdivia (Besažur),Sančez (Pinilja),Vargas

AUSTRALIJA: Rajan,Vilkinson, Franjić (Mekgoven), Dejvison, Špiranović, Miligen, Oar (Haloran), Jedinak, Brešano (Troisi), Leki, Kejhil