5
Sreda 18.06.2014.
20:59 >> 23:04h

Španci na kolenima, Čile u osmini finala!

Španija je na kolenima! Svetski šampion je ponižen. U drugom susretu drugog kola B grupe, Čile je pobedio Španiju 2:0 i tako obezbedio plasman u osminu finala. "Furija“ koja se okitila titulom pre četiri godine već posle dva kola vraća se kući.

Trenutak kada Eduardo Vargas vara Kasiljasa i pored Ramosa i Alba postiže gol za Čile

Bez snage, Volje, strasti...igrali su izabranici Visente del Boskea na ove dve utakmice prvenstva i pokazali da je ovo kraj vladavine "crvene furije". Sjajni Čileanci u prvom poluvremenu kaznili su nemoćne Inijestu i drugove. Kada je Eduardo Vargas u 20. minutu posle smušene intervencije odbrane Španaca doveo Čileance u vođstvo moglo je da se nasluti da je ovo kraj Španije. Gol Čarlsa Aranguiza samo je stavio tačku na eliminacju svetskih šampiona.

Planeta će dobiti novog vladara! Španija ide kući, a Čileanci i Holanđani u međusobnom duelu će da odrede pobednika grupe B.

90+6. minut - Kraj utakmice. Veliki trijumf Čilea. Svetski šampion se oprašta od Brazila već posle dva kola.
90+2. minut - Ramos je imao šansu, ali neće pa neće.
90. minut - Čileanci su u finišu i poigravaju sa "drogiranim" Špancima. Velika pobeda Čileanaca - debakl Španije.
88. minut - Kazorla šutira, ali Bravo brani. Nema ni utešnog gola za "furiju". Iz igre za 180 minuta, Španci bez postignutog gola.
85. minut - Ramos je zahvatio loptu glavom, ali slabo je to za sigurnog Brava.
84. minut - Pokušao je Andres Inijesta, ali je Bravo odbio loptu u korner.
80. minut - Šansa za Španiju, ali toliko su jalovi napadi "furije" da golman Čilea, Bravo, ne treba da brine.
75. minut - Vladavina Španije je završena. "Furija" je eliminisana već posle dva kola. Kakava bezidejna, beskrvna igra izabranika Visentea del Boskea.
68. minut - Šansa za Čile, ali Isla sa nekoliko metara promašuje prazan gol. Španci katastrofalni.
64. minut - Španci sve bliže ispadanju. Čile preti iz kontri. U ugri je Tores umesto neprimetnog Koste.
53. minut - Kakva šansa za Španiju, Buksets sa nekoliko metara promašuje prazan gol posle asistencije Koste. Neće, pa neće Špance. Pre toga je Ramos pokušao iz slobodnog udarca, ali je Bravo odbranio.
49. minut - Šansa za Kostu, ali neće gol naturalizovanog Španca brazilskog porekla.
46. minut - Drugo poluvreme je počelo.
45+2. minut - Kraj prvog poluvremena. Vodi Čile 2:0.
43. minut - Slobodan udaraca za Čile. Bezidejna igra Španaca. GOOOL - 2:0 za Čile - strelac Aranguiz. Sančez šurtira, Kasiljas brani, ali lopta se odbila do Aranguiza koji matira Kasiljasa. Španija pred ponorom - svetski šampion na kolenuma.
40. minut - Žuti karton za Ćabija Alonsa.
33. minut - Španija napada, ali jalovo. Čileanci se dobro brane.
29. minut - Incidenti na "Marakani". Deo zida se srušio, jedan navijač povređen, javlja reporter RTS-a.
27. minut - Kosta ima šansu, ali samo u spoljni deo mreže.
26. minut - Žuti karton za Artura Vidala.
23. minut - Alonso ima šansu posle dodavanja Koste, ali tralajv šut veziste Reala. Slaba "furija".

20. minut - GOOOL - Vodi Čile. Strelac Eduardo Vargas. Sjajno je asistirao Aranguiz, koji je dodao napadaču Čileanaca, koji pored smušene odbrane Španije i Kasiljasa postiže gol. "Furija" na kolenima. Da li će svetski šampion da završi takmičenje već posle dva kola?

15. minut - Prilika za Kosta i Alonsu, ali ništa od gola. Najbolja šansa na utakmici.
14. minut - Slobodan udaraca za Španiju sa 30 metara posle faula Vidala nad Silvom. Loš centaršut Ćabija Alonsa.
10. minut - Španci su "stisli" Čileance, ali bez prilike za gol.
8. minut - Nema uzbuđenja u Riju. Španija još nije šutnula na gol Čilea.
2. minut - Šansa za Čile, ali Vargas šutira glavom pored gola Ikera Kasiljasa.
1. minut - Utakmica je počela. Vidal preti Špancima, ali samo korner.

SASTAVI

ŠPANIJA: Kasiljas, Azpilkueta, Martinez, Ramos, Alba, Alonso (od 46. Koke), Buskets, Silva, Pedro (od 75. Kazorla), Inijesta, Kosta (od 64. Tores).

ČILE: Bravo, Medel, Silva, Hara, Aranguiz (od6 64 Gutijerez), Isla, Mena, Diaz, Vidal (od 88. Karmona), Sančez, Vargas (od 85. Valdivija).