Nedelja 20.10.2013.
16:50 >> 17:28h
P. Živković - Vesti A

Partizanu derbi: Jojić razbio Jagodinu!

Partizan u derbiju devetog kola Superlige savladao Jagodinu na gostovanju (3:0), novopečeni reprezentativac postigao gol i upisao dve asistencije, Stojković odbranio penal.

Čovek odluke: Miloš Jojić

Crno-beli su odigrali dobru utakmicu posle mini-serije od dva neuspeha (u Novom Sadu i protiv Javora u Humskoj), pa se vraćaju na čelnu mesto Jelen Superlige. Blistao je Miloš Jojić, novopečeni reprezentativac Srbije, strelac prvog gola, i asistent kod golova Nemanje Petrovića i Nemanje Kojića. Jojić je u velikoj formi, postigao je gol u debiju za reprezentaciju Srbije, bio najbolji akter u pobedi mlade reprezentacije protiv Severne Irske (3:1) pre nekoliko dana u Gornjem Milanovcu...

Ipak, ključni detalj odigrao se u 35. minutu. Tada je Milop Ostojić nepotebno i prilično glupo igrao rukom u šesnaestercu, pa je arbitar Mažić opravdano pokazao na jedanaesterac. Damnjanović je dobro šutirao u donji desni ugao, ali je Vladimir Stojković sjajnom intervencijom sprečio vođstvo domaćeg tima. Samo dva minuta kasnije Jojić je posle solo prodora doneo prednost Partizanu.

Drugi bitan detalj odigrao se u 49. minutu. Andrija Živković je zbog povrede morao da napusti teren, a trener Rašović je poverenje ukazao Nemanji Petroviću. Samo minut kasnije Jojić je promešao odbranu Jagodine i omogućio Petroviću da postigne prvenac u crno-belom dresu.

U finišu je Kojić nagrađen majstorskom asistencijom Jojića, a Ostojić je u 79. minutu opravdano dobio crveni karton.

Jagodina – Partizan 0:3 (0:1)
Strelci: Jojić u 34., Petrović u 51. i Kojić u 84. minutu. Stadion u Jagodini. Gledalaca: 4.000. Sudija: Milorad Mažić.
Jagodina (4-2-3-1): Đuričić – Milanković, Tomić, Živanović, Projić – Damjanović, Ranđelović (od 70. Cvetković) – Mitošević (od 53. Lepović), Arsenijević, Đurić – Pešić.
Partizan (4-2-3-1): Stojković – Obradović, Ostojić, Stanković, Volkov – Jojić, Đemba Đemba – Živković (od 49. Petrović), Ilić, Ninković (od 70. Kojić) – Fofana (od 76. Gulan).

1. Partizan 9 6 2 1 20:8 20
2. Čukarički 9 5 3 1 10:4 18
3. Crvena zvezda 9 5 1 3 19:11 16
4. Vojvodina 9 4 4 1 10:7 16
5. Radnički (N) 9 3 5 1 11:6 14
6 . Spartak 9 4 1 4 8:14 13