0
Sreda 03.04.2013.
19:54

Dauda sa dva gola srušio Hajduk

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su danas u Beogradu ekipu Hajduka iz Kule sa 3:0 i tako stekli prednost na drugom mestu tabele Superlige posle 21 kola.

Pokazao kvalitet - Abiola Dauda

Igrač utakmice bio je Abiola Dauda, koji je postigao golove u 13. i 49. minutu, a u 55. je asistirao Darku Lazoviću za treći pogodak.

Zvezda sada ima 44 boda na drugom mestu tabele, tri više od Vojvodine koja je danas izgubila od OFK Beograda (0:1) i šest manje od Partizana, koji sutra igra protiv Slobode u Užicu.

Kuljani su igrali u znatno izmenjenom sastavu zbog brojnih povreda i suspenzija, tako da su odustali od svoje napadačke i efikasne igre koja ih je krasila ovog proleća. Zvezda, međutim, u prvom poluvremenu nije mogla da se snađe protiv "bunkera" gostiju, a imala je ukupno tri šuta ka golu. Jedan od tih šuteva, međutim, bio je i pogodak.

Nenad Milijaš je u 13. minutu izveo korner, a Dauda je bio najviši između dvojice igrača i tako je glavom doveo crveno-bele u vođstvo. Domaći tim je u prvom poluvremenu imao samo još jednu šansu, kada je Milijaš šutnuo s oko 30 metara, ali nije savladao.

Hajduk je probao da zaigra drugačije u drugom poluvremenu i imao je tri poluprilike, ali to je bilo sve što je uspeo da uradi. Vecć u 49. minutu Dauda je udvostručio prednost najlepšim golom kola i kandidatom za pogodak sezone.

Filip Mladenovich je prodro po levoj strani i centrirao nisko u šesnaesterac, a na loptu je istrčao Nigerijac i petom je prosledio sebi iza leđa, ali i pored golmana Bojana Braća.

Samo šest minuta kasnije, Dauda je na oko 20 metara u kontranapadu proigrao Lazovića, koji je lako iz šesnaesterca povisio na 3:0. Dauda je mogao da postigne i het-trik, ali je njegov plasirani udarac s oko 20 metara pogodio prečku.

Kadu je u 70. minutu imao dobru priliku posle dodavanja Lazovića, ali je Brać bio na mestu i odbranio njegov šut.