0
Subota 09.03.2013.
21:05

Partizan golom Kojića slavio u Jagodini

Fudbaleri beogradskog Partizana pobedili su večeras u gostima Jagodinu sa 0:1 i tako posle 18. kola Superlige zadržali osam bodova prednosti u odnosu na prve pratioce.

Treći gol u poslednje dve utakmice - Nemanja Kojić

Pobednički gol postigao je Nemanja Kojić u 45. minutu meča. On je u Partizan došao u zimskom prelaznom roku i postigao je tri gola u poslednja dva meča.

Partizan se bolje snašao u jako lepom ambijentu pod reflektorima i pred više od 7.500 gledalaca u Jagodini i crno-belima ostaje žal što nisu iskoristili makar još jednu od nekoliko dobrih prilika za gol.

Domaćin je imao nekoliko polušansi, ali statistika otkriva da do kraja meča nisu šutnuli ni jedanput u okvir gola gostiju iz Beograda, pa je rezultat od 1:0 bio realan.

U finišu prvog poluvremena Partizan je izvršio veliki pritisak na odbranu domaćih i u jednoj od boljih akcija, došao je i do gola. Igrao se 45. minut kada je Luka uočio Brašanca u naletu, a ovaj je sa desetak metara po levoj strani asistirao Kojiću kojem nije bilo teško da na drugoj stativi samo podmetne nogu.

U drugom poluvremenu Partizan je nekoliko puta pripretio preko Mitrovića i Kojića, ali se do kraja rezultat nije menjao, jer je golman domaćih Predrag Rajković, koji ima samo 17 godina, sjajno obavio posao.

Sredinom drugog poluvremena trener Vladimir Vermezović je iz igre izveo Nemanju Kojića, a na teren je po prvi put ove sezone poslao Nikolu Ninkovića.

Crno-beli sada imaju 46 bodova, dok drugoplasirana Crvena zvezda posle pobede nad Novim Pazarom 3:0 ima 38. Jagodina je ostala četvrta sa 32 boda, tri manje od Vojvodine koja je danas odigrala nerešeno na gostovanju BSK u Borči 3:3.