Subota 19.01.2013.
18:54 >> 22:11h
Vestionline, Beta A

Pobede Bajerna, Bajera i Volfsburga

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su danas na svom terenu Grojter Firt sa 2:0, Dortmund je "petardirao" Verder u Bremenu sa 0:5, Bajer Leverkuzen bio bolji od Ajntrahta sa 3:1, a Volfsburg je slavio nad Štutgartom sa 2:0 u utakmicama 18. kola Bundeslige.

Slavlje fudbalera Bajerna

Bavarci su nakon novogodišnje pauze odlično krenuli u nastavak sezone, a u pobedi nad Firtom istakao se Hrvat Mario Mandžukić sa dva gola.

Mandžukić se prvi put u listu strelaca upisao u 26. minutu na asistenciju Tomasa Milera. Hrvatski reprezentativac je još jednom zatresao mrežu gostiju, a ovaj put u 61. minutu asistirao mu je Toni Kros.

Bajer kod kuće došao do veoma bitne pobede u trci za titulu protiv Ajntrahta sa 3:1.

Domaćin je do prvog gola došao u 31. minutu, a strelac je bio Sebastijan Boeniš, dok je prednost već u sledećem napadu udvostručio Stefan Kisling. Do 3:0, Leverkuzen je došao u 58. minutu, a gol je postigao Andre Šurle. Jedini gol za Ajntraht postigao je Aleksander Mejer u 78. minutu.

Aktuelni šampion Borusija Dortmund deklasirao je Verder u Bremenu sa 0:5.

“Zelene” je načeo mladi Marko Rojs u 9. minutu, a Mario Gece je duplirao prednost posle samo 10 minuta. U drugom poluvremenu prvo je Santana već u 48. minutu povisio na 3:0, dok su dva Poljaka Levandovski i Blaščikovski dokusurili momke iz Bremena golovima u 81. i 84. minutu.

Volfsburg  na svom terenu bio bolji od Štutgarta rezultatom 2:0 i tako došao do veoma bitna tri boda u borbi za opstanak. Domaćin je do prednosti došao u 51. minutu golom Dijega, dok je konačan rezultat postavio Aleksandar Madlung u 67.

Majnc je na svom terenu dočekao Frajburg, ali na toj utakmici nije bilo golova, kao i na meču izmedju Hofenhajma i Borusije Menhengladbah.

Bajern iz Minhena ubedljivo vodi na čelu tabele sa 45 bodova, a prati ga Leverkuzen sa 36, dok je aktuelni šampion Borusija Dortmund na trećem sa 33.