Subota 25.01.2014.
18:58
Vesti, Beta A

Bajerna nema ko da stigne: Kiksevi Bajera i Borusije

Ekipa iz Leverkuzena je poražena u Frajburgu, a Dortmund osvojio samo bod pred svojim navijačima protiv Augsburga.

Remi u Dortmundu: Ji Dong-Von postiže gol za Augsburg

Prolećene bitke u Bundesligi tek su počele, a Bajern više nema ko da stigne. Najbliži pratioci šampiona Nemačke posrću.

Fudbaleri Bajer Leverkuzena izgubili su danas na gostovanju od Frajburga sa 3:2, u utakmici 18. kola Bundeslige. "Farmaceuti" su tako ostali na 37 osvojenih bodova, 10 manje od prvoplasiranog Bajerna, koji je juče kao gost pobedio Borusiju iz Menhengladbaha sa 2:0.

Gosti su poveli u četvrtom minutu golom Larsa Bendera, a domaćin je izjednačio u 27. preko Admira Mehmedija. Ipak, Bajer je na odmor otišao s golom prednosti, jer je Simon Rolfes u 35. zatresao mrežu Frajburga. Domaćin je do preokreta i tri boda došao golovima Džonatana Šmida u 53. minutu i Feliksa Klausa u 90.

Borusija Dortmund je na svom terenu odigrala nerešeno sa Augsburgom 2:2 i sada ima 33 boda, četiri manje od drugoplasiranog Leverkuzena. Borusija je u petom minutu došla do vođstva golom Svena Bendera, koji je u 56. autogolom doneo izjednačenje Augsburgu. Nuri Sahin je pogotkom u 66. minutu ponovo doneo prednost domaćinu. Ipak, gosti su stigli do boda golom Ji Dong-Vona u 72. minutu.