0
Utorak 01.01.2013.
18:02 >> 20:36h

Junajted i Siti nastavili trku, Totenhem treći

Fudbaleri Mančester Junajteda silovito su počeli 2013.u godinu, pošto su danas u gostima pobedili Vigan sa 0:4 u 21. kolu Premijer lige.

Prvi strelac Premijer lige - Robin van Persi

Robin van Persi je postigao dva gola za Junajted i sada je popravio svoj skor na čelu liste strelaca Premijer lige na 16 pogodaka. Preostala dva pogotka na nekadašnjem JJB stadonu postigao je Meksikanac Ćićarito Ernandez.

Junajted sada ima sedam bodova prednosti na prvom mestu prvenstvene tabele. Korak za liderom na tabeli zadržao je i aktuelni šampion Mančester Siti, koji je kod kuće, na svom "Itihadu" pobedio Stouk rezulatom 3:0. Golove za tim Roberta Manćinija postigli su Zabaleta, Edin Džeko i Kun Aguero iz penala.

Na treće mesto je privremeno došao Totenhem posle pobede nad Redingom od 3:1. Tim iz Londona sada ima bod više od svojih sugrađana Čelsija, koji se sutra sastaje sa "fenjerašem" KPR-om.

U ostalim mečevima Arsenal je odigrao nerešeno na gostovanju Sautemptonu 1:1, Vest Hem je pobedio Norič sa 2:1, istim rezultatom Fulam je trijumfovao na gostovanju VBA, dok je Svonsi u 95. minutu golom Grejema izvukao bod protiv Aston Vile 2:2.