2
Subota 20.10.2012.
14:19 >> 17:28h

Partizan slavio, Ivanov presudio Radu

Fudbaleri Partizana pobedili su Rad na gostovanju minimalnim rezultatom 0:1 u derbi meču devetog kola Jelen Superlige koji je igran na stadionu Obilića na Vračaru.

Tvrda utakmica na Vračaru

Crno-beli’ posle osme pobede i jednog poraza i dalje drže lidersku poziciju na tabeli sa 24 bodom, dok ’građevinari’ sada imaju sedam bodova manje na trećoj poziciji.

Već u desetom minutu Partizan je stigao do vođstva. Ninković je centrirao, odbrana Rada je bila očajno postavljena, a Ivanov je nesmetano sa peterca zatresao mrežu.

Narednih desetak minuta Partizan se malo povukao, zadovoljan vođstvom, a fudbaleri Rada atakovali su preko Luke i Perovića. Najbolju priliku za "građevinare" imao je Kojić u 22. minutu, kada je iskosa šutirao, a golman Petrović zaustavio bez većih problema loptu. Samo četiri minuta kasnije stvorila se gužva u kaznenom prostoru Partizana, na kraju je Pršo šutirao preko gola.

Meč viner - Ivan Ivanov

Do kraja poluvremena zabeležena je samo odlična šansa Kojića u 33. minutu, kada je glavom sa par metara spustio loptu u bliži ugao Petrovića, koji je, iako iznenađen uspeo da reaguje.

U 50. minutu Jojić je lepo spustio loptu grudima, a zatim iz voleja šutirao u sam donji desni ugao Danilovićevog gola, koji je odlično intrvenisao.

Leković je u 73. minutu odlično poslao loptu ka Luki, koji je izašao sam ispred Partizanovog gola, ali malo iskosa sa desne strane. Bila je to odlična šansa, ali je Luka loptu poslao preko gola.

Deset minuta pre kraja, Čaušić je na sredini terena sa leđa, oborio Mitrovića rukama, a sudija Karadžić mu je čini se prestrogo, dodelio direktan crveni karton.

Potom je Saša Marković na vrhu šesnaesterca prebacio jednog igrača Rada i šutirao, ali je Danilović odlično intrvenisao, a nakon toga je Luka imao odličnu šansu da poravna, ali je Petrović spasao svoju mrežu i sprečio izjednačenje.

Kragujevački Radnički zabeležio prvi trijumf u sezoni, pošto je kod kuće savladao Donji Srem sa 2:0. Radnički je do prve pobede u sezoni došao zahvaljujući iskusnom Darku Spaleviću, koji je asistirao kod prvog gola i postigao drugi.

Novu pobedu zabeležio je subotički Spartak, possto je u gostima pobedio poslednji tim na tabeli Smederevo sa 2:0. "Golubovi" su poveli već u trećem minutu golom Darka Puškarića, verovatno najlepšim u ovom kolu. On je odlično prodro i sa oko 15 metara smestio loptu u "rašlje". Pobedu je Spartak potvrdio autogolom Mirka
Radovanovića u završnici meča.

Sloboda je u Ivanjici vodila do pred kraj meča, ali je domaći tim uspeo da izjednači i zabeleži novi bod. I mečevi Novi Pazar - OFK Beograd i Radnički Niš - Jagodina završeni su podelom bodova, a oba susreta protekla su bez postignutih golova.