Nedelja 16.09.2012.
18:12 >> 21:19h
Vestionline, Beta A

Zvezda pobedila Radnički u Kragujevcu

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su danas u Kragujevcu domaći Radnički 1923 sa 0:3 u utakmici petog kola Super lige.

Kapiten Nenad Milijaš postigao svoj prvi gol od povratka u Crvenu zvezdu

Strelac vodećeg gola bio je Nenad Milijaš u 43. minutu iz slobodnog udarca sa oko 20 metara. Na 2:0 povisio je Filip Kasalica u 82. minutu, dok je u sudijskoj nadoknadi konačan rezultat postavio je Luka Milivojević preciznim udarcem u donji ugao sa ivice šesnaesterca.

Utakmicu je obeležila velika tenzija među igračima, a domaćin je susret završio sa dva isključenja. Direktne crvene kartone dobili su Stefan Nedović pred kraj prvog poluvremena i Miljan Mutavdžić u 75. minutu, a obojica zbog udaranja protivničkog igrača bez lopte.

Protesti Kragujevčana kod sudije Danila Grujića počeli su neposredno pred pogodak Milijaša, pošto su u domaćem timu smatrali da prethodno nije bilo prekršaja nad Ognjenom Mudrinskim. Tokom utakmice nije bilo puno lepih akcija jer su obe ekipe igrale veoma čvrsto.

Crveno-beli su drugi pogodak postigli posle prodora Marka Vešovića po desnoj strani i centaršuta u peterac. Kasalica je uz dosta sreće uspeo da dođe do lopte i sa dva metra je ubaci u nebranjenu mrežu.

U današnjem meču za Zvezdu je debitovao odbrambeni fudbaler Aleksandar Pantić, koji je poslednjeg dana letnjeg prelaznog roka došao na "Marakanu" iz Rada.

Kapitensku traku u beogradskom timu nosio je Nenad Milijaš, povratnik u klub iz engleskog Vulverhemptona. On je tu ulogu preuzeo od Nikole Mikića.

Početak utakmice kasnio je nekoliko minuta zbog problema sa mrežom na jednom od golova. Pre prvog sudijskog zvižduka akteri meča i navijači minutom ćutanja odali su počast preminulom golmanu Predragu Brzakoviću.

Drugo poluvreme na kratko je prekinuto posle samo nekoliko minuta igre zbog bakljade gostujućih navijača.

Zvezdi je ovo bila treća pobeda, uz remi, dok je Radnički 1923 doživeo drugi poraz, uz tri nerešena rezultata. Beograđani imaju meč manje od rivala, pošto je bila odložena utakmica prvog kola sa Javorom u Ivanjici.

Fudbaleri Vojvodine i Jagodine igrali su večeras u Novom Sadu nerešeno 1:1 u poslednjoj utakmici petog kola Super lige. Domaći tim je poveo golom Igora Đurića u 20. minutu, a izjednačio je Aleksandar Živković u 29.

Novosađani sada imaju 11 bodova i nalaze se na drugom mestu tabele zajedno sa beogradskim Radom, dok je Jagodina u grupi timova sa po 10 bodova. Isti učinak imaju još Crvena zvezda i Donji Srem, s tim da crveno-beli imaju meč manje.

Prvi je Partizan sa 12 bodova, nakon što je pobedio Hajduk iz Kule sa 5:2.