0
Nedelja 11.03.2012.
18:12

Milan odmiče, novi kiks Juventusa

Fudbaleri Milana su savladali Leće sa 2:0 čime su se posle 27. kola učvrstili na liderskoj poziciji Serije A, jer je najbliži pratioc Juventus ponovo kiksnuo odigravši nerešeno na gostovanju Đenovi 0:0.

Prvi gol namestio, drugi dao - Zlatan Ibrahimović

Milan je na "San Siru" rutinski savladao Leće sa 2:0, a posao je bio znatno olakšan posle ranog vođstva koje je doneo Noćerino već u sedmom minutu. Nova tri boda aktuelnim prvacima osigurao je Ibrahimović sjajnim pogotkom u 65. minutu.

Milan sada ima 57 bodova, čak četiri više od Juventusa koji se spotakao na gostovanju u Đenovi odigravši bez golova 0:0.

"Stara dama" je i ovog puta prikazala jalovu igru protiv ekipe koja nije u formi. Boško Janković je za Đenovljane igrao do 61. minuta, kada je zamenjen.

Sijena je u Ćezeni rezultatom 0:2 osvojila zlata vredne bodove u borbi za opstanak, ostavivši domaćina prkovanog za dno tabele, dok je Katanija bila bolja od Fiorentine sa 1:0, čime se učvrstila u gornjoj polovini tabele.

Nastasića i Ljajića nije bilo u poraženom sastavu, s tim što je mladi defanzivac propustio meč jer je skupio četiri žuta kartona.

Fudbaleri Lacija doživeli su visok poraz na svom terenu od Bolonje rezultatom 1:3.

Gosti su imali dva igrača više, što su iskoristili da se domognu sva tri boda, iako su prva dva gola dali dok je domaćin bio kompletan. Strelci su bili Portanova u 11. i Metuzalem u 43. minutu, a trijumf je potvrdio Krhin u 60. minutu.

Udineze ima za čim da žali pošto je poražen na gostovanju Novari sa 1:0, ali uz prekršaj nad Di Nataleom u finišu susreta koji je mogao da bude okarakterisan kao jedanaesterac, kao i poništen gol Danila koji je, čini se, bio potpuno regularan. Umesto toga, Novara je pogotkom Žede došla do trijumfa.

Atalanta i Parma podelili su bodove rezultatom 1:1, čime su ostali na pristojnoj udaljenosti od zone ispadanja.