0
Nedelja 25.10.2009.
15:29

Kleo doneo pobedu Partizanu na Banjici

Fudbaleri Partizana u poslednjoj utakmici 9. kola Jelen Super lige savladali su ekipu Rada na Banjici rezultatom 3:2.

Posle neuspeha u Ligi Evrope, fudbaleri Partizana su pobedom na gostovanju Radu rezultatom 2:3 (1:2), vratili samopouzdanje i sačuvali priključak za vodećom ekipom šampionata Crvenom zvezdom.

Dva gola za Partizan postigao je Kleo, a strelac trećeg bio je Ljubomir Fejsa, dok je za Rad oba pogotka postigao Andrija Kaluđerović.

"Crno-beli" su poveli na samom startu meča preko Klea u devetom minutu, kada je Brazilac natrčao na loptu koju je prethodno Tomić šutnuo, a golman Danilović odbio. Domaćin je izjednačio u 24. minutu posle solo akcije Radivojevića, najbolje se snašao Kaluđerović. Ipak, samo tri minute kasnije Brazilac Kleo je na centaršut Brezančića ponovo zatresao mrežu Rada za novo vođstvo aktuelnog šampiona, kojim se otišlo na pauzu.

U drugom poluvremenu Partizan je nastavio inicijativu koja je urodila plodom u 58. minutu, kada je Ljubomir Fejsa šutem sa 18 metara duplirao prednost gostiju. "Građevinari" se u 75. minutu ponovo vraćaju u rezultatsku neizvesnost preko dvostrukog strelca Andrije Kaluđerovića, ali do kraja meča Partizan je uspešno čuvao rezultat i zabeležio nova tri boda.

"Takve su naše utakmice posle evropskih...Jeste fraza, ali čestitao bih igračima na iscrpljujućoj borbi. S obzirom na put i utakmicu koju smo imali protiv Briža, ono što su danas pružili je fantastično. Povremeno smo prepuštali inicijativu protivniku da bismo se malo odmorili. Možda se malo i pogravamo sa živcima navijača, ali oni su pravi navijači i imaju strpljenja za nas", rekao je trener Partizana Goran Stevanović.

Trener Rada Čedomir Đoinčević žali za šansom koju je Kaluđerović propustio u drugom poluvremenu.

"Partizan je bio dominantan, ali se ključni momenat na utakmici dogodio kada je Kaluđerović kod 1:2 pogodio golmana u gol šansi, a odmah posle toga smo primili treći gol i posle je bilo teško vratiti se", rekao je strateg "građevinara.

Ovim trijumfom Partizan je opet na četiri boda zaostatka u odnosu na vodeću Crvenu zvezdu. "Crno-beli" imaju 22 boda, dok je Zvezda posle pobede nad Borcem (1:0), sakupila 25 poena. Vojvodina i OFK Beograd nalaze se na deobi trećeg mesta sa po 17 bodova.