Subota 27. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Subota 08.10.2011.
12:53
Vestionline A

Srbija nosilac u baražu?

Reprezentacija Srbije igrala je nerešeno sa Italijom 1:1 i tako propustila prvu šansu za plasman u baraž. Ipak, izabranici Vladimira Petrovića će sledeću priliku imati 11. oktobra kada će se sastati sa Slovenijom u Mariboru.

Ukoliko "orlovi" izbore plasman u doigravanje, kako stvari stoje, tamo će biti povlašćeni.

Potencijalni rivali našoj selekciji bili bi Turska ili Belgija, Bosna ili Francuska, Crna Gora, Grčka ili Hrvatska, Češka ili Škotska, Danska ili Portugalija, Republika Irska ili Jermenija i Švedska.

Ukoliko Danci odigraju barem nerešeno u poslednjoj utakmici sa Portugalcima obe selekcije će na EP, dok poraz nekog od dva tima pruža mogućnost Šveđanima da odu direktno u Poljsku i Ukrajinu kao najbolja drugoplasirana reprezentacija.

UEFA je rešila da žreb za baraž bude održan u Krakovu 13.oktobra, a selekcije će biti podeljene u dva šešira. U jačem će se naći selekcije bolje rangirane na rang listi. Lista je napravljena na osnovu učinka u kvalifikacijama za prošli šampionat i učinku na samom EP 2008, zatim kvalifikacija i finalnog turnira na SP 2010 i aktuelnih kvalifikacija.

Ipak, mesto među povlašćenima ne garantuje nam automatski lakog protivnika, jer Crna Gora, Bosna i Hercegovina, Turska i Češka svakako nisu rivali koje možemo da poredimo sa Mađarima u baražu za SP 1998. u Francuskoj.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
DNEVNI HOROSKOP
škorpija24. 10. - 22. 11.
Nečije namere ne zvuče dovoljno iskreno, stoga pažljivije analizirajte osobu koja plasira neobičnu priču. Kada situaciju na poslovnoj sceni posmatrate sa različitih aspekata, biće vam jasnije na koji način treba da rešavate svoje dileme. Komentari koje čujete od bliske osobe deluju pozitivno na vaše samopouzdanje.
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
  • 2025 © - vesti online