Subota 20. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Utorak 15.01.2019.
12:46
Vestionline A

Đoković odigrao 300. meč na turnirima za grend slem

Igračko stasavanje našeg asa na najznačanijim teniskim takmičenjima krenulo je baš u Melburnu 2005.

EPA/Ritchie Tongo
Četrnaest godina posle debija bije se bitka za rekordnu sedmu titulu u Melburnu: Đoković na meču s Krugerom

Australija open 2005. Pamtiće ga celog života i Novak Đoković i Rus Marat Safin. Naš as zato što je tada debitovao na turnirima za grend slem, a ruski as, večita luda glava svetskog tenisa, jer je tada i trijumfovao u Melburnu, savladavši u polufinalu Švajcarca Rodžera Federera, kome se tako revanširao za poraz u finalu godinu pre, a u odlučujućem meču i domaćeg junaka Lejtona Hjuita. Safinov pohod krenuo je baš od duela s golobradim Đokovićem, koji je s nepunih 18 leta bio očaran što u svom debitantskom meču za protivnika ima takvog asa, pobednika i Ju-Es opena 2000, kada je jedno vreme bio i prvoplasirani na listi.

Rus nije imao milosti na terenu - 6:0, 6:2, 6:1 - a obojica su, pozdravljajući se na mreži posle duela, iskazali divljenje jedan za drugog. Znao je Safin i tada da Đokoviću sledi blistava karijera.

Protiv Amerikanca Mičela Krugera naš as je igrao kao šestostruki pobednik u Australiji, a 14-struki osvajač trofeja na turnirima za grend slem. Bio je to njegov 300. meč na najznačajnijim takmičenjima belog sporta, a 259. pobeda. Među tim uspesima u Melburnu je sada i svih 17 protiv onih tenisera koji su se glavnog turnira domogli kroz kvalifikacije kao američki igrač prvi put.

Bio je to i Đokovićev 70. duel u Melburnskom parku, teniskom kompleksu u kojem se igra Australija open. Pobeda je sada 62.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
vodolija21. 1. - 19. 2.
Nedostaje vam osnovno interesovanje da se posvetite nekim poslovnim temema koje zahtevaju dodatni napor. Nemojte precenjivati svoje profesionalne mogućnosti. Trenutni položaj Meseca u vama podstiče emotivnu nesigurnost, stoga izbegavajte rasparavu ili sumnjivo društvo. Budite iskreni prema svima.
DNEVNI HOROSKOP
bik21. 4. - 21. 5.
Budite promišljeni pred osobom koja vas je zaintrigirala svojom pojavom ili pričom o poslovno finansijskoj saradnji. Konsultujete svoje saradnike, pre nego što donesete neku zvaničnu odluku. Više glava potencijalno može da smisli bolje rešenje. U susretu sa voljenom osobom, trebate uživati u ljubavi.
DNEVNI HOROSKOP
vaga24. 9. - 23. 10.
Imate dobro idejno rešenje, ali neko pokušava da ogranici vasu ulogu i uticaj na dalji tok poslovnog dogovora. Nemojte dozvoliti, da se nesporazum negativno odražava na vasu koncentraciju ili da vas neko "ulovi" u svoju zamku. Važno je da se nalazite u pozitivnom okruženju. Pažljivije birajte društvo za grad.
  • 2025 © - vesti online