Nedelja 28. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
1
Sreda 11.07.2012.
13:30 >> 15:36h
Mondo A

Kokan napravio skandal na stotoj "Kosi"

U Ateljeu 212 u utorak uveče izvedena je stota predstava "Kosa" u režiji Kokana Mladenovića, a jubilej je zasenio događaj koji se odigrao po završetku predstave. Upravnik onemogućio izvođenje predstave koja se održavala na maloj sceni pozorišta. Glumci i publika u šoku, piše portal Mondo.

Kokan Mladenović

Naime, nakon jubilarne predstave u foajeu pozorišta je organizovan koktel kome su prisustvovale brojne zvanice, uključujuči i reditelja i aktuelnog upravnika Ateljea 212 Kokana Mladenovića, za čiju su smenu zalaže većina glumačkog ansambla ovog pozorišta (njih 25 od 33). Koktel koji se održavao u foajeu otpočeo je u vreme dok se na sceni Petar Kralj (maloj sceni Ateljea 212) i dalje održavala predstava "Čekaonica", a buka i glasna muzika koji su dopirali sa proslave ometali su glumce da igraju, ali i onemogućavali publici da prati predstavu.

Glumci iz predstave "Čekaonica", Bojan Žirović, Branka Šelić, Nebojša Ilić i drugi, kao i kolege iz predstave "Kosa" , koji su se nalazili u Ateljeu 212 šokirani su, zgroženi i revoltirani ovakvim ponašanjem upravnika i njegovim nepoštovanjem Kuće, glumaca i predstave koja je osvojila brojne nagrade i Ateljeu donela veliku afirmaciju", ispričala je glumica Gorica Popović.

"Na molbe inspicijenta da se muzika na proslavi utiša, kako bi se predstava na maloj sceni nastavila, upravnik i njegovi gosti su se oglušili i nastavili da prave buku", opisala je Gorica Popović, koja je, kao predstavnik glumaca u Upravnom odboru, reagovala na ovu, u pozorištu vrlo nesvakidašnju, a i neprimerenu situaciju.

"Nakon što se oglušio o molbu inspicijena da omogući glumcima da igraju predstavu i publici, koja je kasnije vrlo nezadovoljna i šokirana izašla iz sale, da prati istu, popela sam se na koktel, uzela mikrofon, i jedino što sam mogla da kažem je bilo 'sram te bilo upravniče', na šta je gospodin Mladenović reagovao odmahivanjem ruke i rečenicom 'teraj dalje', koju je uputio muzici ne obazirući se ni na mene, a ni na to što svojim ponašanjem sprečava održavanje predstave ", ispričala je Gorica Popović.

Ona je dodala i to da je ovo samo još jedan u nizu primera koliko aktuelni upravnik ne poštuje ustanovu na čijem je čelu, kao ni njene zaposlene, koliko ne poštuje publiku bez koje pozorište ne bi ni postojalo, i da još jednom svoje lične interese stavlja ipred interesa Kuće, od kojih su neki elementarni, kao što je održavanje predstave za koju je publika platila karte.

"Ovo je pre svega pozorište, i ma šta da se u njemu dešava ne sme se dozvoliti da održavanje predstave bude uslovljeno ili ugroženo nečijim ponašanjem ili ličnim interesima", dodala je glumica.

Glumci koji igraju u predstavi naglasili su da je publika iz sale izašla vidno revoltirana jer joj nije bilo omogućeno da odgleda predstavu, a da su oni poniženi ovakvim ponašanjem prvog čoveka Kuće.

POVEZANE VESTI

Sreda 11.07.2012. 16:00
Ovog antisrbina još MI PLAĆAMO ??????? Alo bre...Dačiću....postupi po naređenju naroda i makni tu nesreću iz tako ugledne ustanove!
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
ribe20. 2. - 20. 3.
Imate utisak, da neko ogranicava vaše poslovne mogućnosti ili da vam nameće određena pravila ponašanja. Dobro razmislite na koji način treba da se izborite za bolju poslovnu poziciju, nemojte potcenjivati nečiju ulogu. U emotivnom smislu nije vam dozvoljeno baš sve i nemojte preterivati.
DNEVNI HOROSKOP
škorpija24. 10. - 22. 11.
Nečije namere ne zvuče dovoljno iskreno, stoga pažljivije analizirajte osobu koja plasira neobičnu priču. Kada situaciju na poslovnoj sceni posmatrate sa različitih aspekata, biće vam jasnije na koji način treba da rešavate svoje dileme. Komentari koje čujete od bliske osobe deluju pozitivno na vaše samopouzdanje.
DNEVNI HOROSKOP
vaga24. 9. - 23. 10.
Imate dobro idejno rešenje, ali neko pokušava da ogranici vasu ulogu i uticaj na dalji tok poslovnog dogovora. Nemojte dozvoliti, da se nesporazum negativno odražava na vasu koncentraciju ili da vas neko "ulovi" u svoju zamku. Važno je da se nalazite u pozitivnom okruženju. Pažljivije birajte društvo za grad.
  • 2025 © - vesti online