- Sasvim je u redu da svi narodi koji su nešto manje od jednog veka živeli zajedno mogu da imaju zajedničko sećanje. Treba tražiti neki datum iz dublje istorije koji povezuje sve narode, datum koji će biti prihvatljiv za sve.
- Svaka inicijativa koja ima za cilj pomirenje u regionu je dobrodošla. Međutim, više je nego očigledno da Aleksandra Vučića u regionu ne doživljavaju kao mirotvorca i da je ova inicijativa više stvar njegovog ličnog marketinga.
- Statistički podaci ukazuju da je premijer u pravu. To pokazuju i podaci MMF, međutim ne možemo da se opustimo, već je potrebno nastaviti s merama štednje. Ne treba ni da se zanosimo, jer je rast BDP još veoma nizak.
- Vučićeva izjava je besmislena i on se zanosi sa trenutnim rezultatima vezanim za proizvodnju pšenice. To nema nikakve veze sa dešavanjima u privredi. Nema privrednog rasta niti se vidi kada i kako bi mogao da se desi oporavak.
- U leto 1995. dešavale su se čudne stvari. Najednom je krenula ofanziva hrvatskih snaga, nije bilo otpora, odnet je novac iz Narodne banke u Kninu i civili su počeli da odlaze. Stjepan Mesić pričao mi je kako mu je Borisav Jović rekao: "Što se nas tiče, možete da ih nabijete na kolac".
- Ne znam ništa o tome iako sam bio član vlade. Ne mislim da je bilo dogovora, već da je Tuđman Miloševiću zabio nož u leđa. Milošević me nije obaveštavao o toj temi, ali mi se čini da mu je Tuđman davao lažnu nadu da se sve može rešiti mirnim putem, a u potaji pripremao vojnu akciju.
- To je samo albanski folklor koji će dovesti do toga da specijalni sud za počinjene zločine Albanaca neće smeti da preduzme veću delatnost, pogotovo protiv pripadnika OVK-a. Mi to gledamo već 15 godina. Sud će više poslužiti kao vaspitna mera Zapada prema Prištini.
- Formiranje Specijalnog suda za suđenje počiniocima zločina nad Srbima samo je deo nezadovoljstva ratnih veterana OVK-a. Oni su se borili za slobodu Kosova, a sada se osećaju kao žrtve i ne čudi što su Tačija gađali flašama. Nezadovoljstva ima čak i u redovima vlasti.
- Moj lični stav je da bi svi građani trebali da se izjašnjavaju o svojoj nacionalnoj pripadnosti i kažu ko je šta. Ustav to zabranjuje, pa se tako ne zna recimo koliko ima Roma u Srbiji. U školi kada pitate niko neće da kaže koliko ima Roma.
- Takve odredbe ne bi smele da se nađu u bilo kom zakonu, jer je diskriminatorska i ugrožava ljudska prava. Ustav propisuje da niko nije dužan da se izjašnjava po nacionalnoj pripadnosti i svaki dalji komentar na tu temu je suvišan.
- Ukoliko EU što pre ne ponudi mogućnost proširenja uticaj Rusije i Turske na Balkanu će jačati. Ipak, Rusija je geopolitički udaljena od Srbije i nema mogućnost da suštinski projektuje svoju silu. Ali, zemlje ovog regiona nemaju moć da ponude neku alternativu onome što pruža EU.
- Dobro je što Srbija ima ponude sa raznih strana. Zato treba da bude smirena i ne treba da pokazuje preterani entuzijazam za bilo kakve integracije. EU neka nas uveri da je to dobro, a mi smo pokazali spremnost za evrointegracijama. Srbija taj kurs ne treba da odbaci, ali ne treba ni da žuri.
- U praksi bi moglo da se desi da Priština zaobiđe skupštinsku proceduru i glasove Srba pri ratifikaciji eventualnog prijema u Unesko. Takav slučaj se već zbio sa nekim drugim međunarodnim sporazumima, poput prijema Kosova u Svetsku banku. I za te dokumente parlament je trebalo da glasa, pa se to nije desilo.
- Srbija će učiniti sve što može da spreči članstvo Kosova u Unesku jer bi to sa političkog i aspekta kulturne baštine bio štetan potez. Važno je da sprečimo da dođe do istorijske revizije jer je osnovna namera Prištine da srpska kulturna baština postane kosovska.